Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI’nın Öğretmenler Günü kutlama mesajı

YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI’nın Öğretmenler Günü kutlama mesajı

Bilgi ve şefkat yuvası dersliklerde gencecik fidanlar yeşerir. Öğretme görevi okullarda emin ellere verilmelidir. Bugünün çocukları, yarının büyükleri olacaktır çünkü…  Yurdumuzda eğitim gören her çocuk, öğretme görevini kendine meslek edinmiş, ülkü saymış erdemli öğretmenler tarafından eğitilmelidir.

 

Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız; yeniliklere açık, umudunu ve ülkenin geleceğine duyduğu inancı hiçbir şartta kaybetmeyen, millî, insani ve manevi değerleri özümsemiş öğretmenlerimiz tarafından yetiştirilecektir. Sizlerin bu bilinç ve inanç içinde olduğunuzu biliyor; Edirne’den Kars’a, yurdun dört bir yanında cehaletin karanlığını aydınlatan kandiller olduğunuza inanıyoruz.

 

Bu ülkenin geleceği için çalışan, Anadolu’nun en ücra köşesinden büyük kentlerimize kadar her şart ve ortamda bu kutsal mesleği icra eden tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü” nü kutluyorum. Şehit olmuş ve ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.

Bilal TIRNAKÇI - YEĞİTEK Genel Müdürü

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.