Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI “Kamu Siber Güvenlik Zirvesi”ne katıldı

Kamu Bilişimcileri Derneği tarafından 6-7 Nisan 2017 tarihleri arasında Bilkent Otel ve Konferans Merkezinde “Kamu Siber Güvenlik Zirvesi (KSGZ)” etkinliği gerçekleştirildi.
YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI “Kamu Siber Güvenlik Zirvesi”ne katıldı

Kamu Bilişimcileri Derneği tarafından 6-7 Nisan 2017 tarihleri arasında Bilkent Otel ve Konferans Merkezinde “Kamu Siber Güvenlik Zirvesi (KSGZ)” etkinliği gerçekleştirildi. Kamu Bilişim yöneticileri, uzmanları ve sektör temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen zirvenin 2. gününde “Kamu Yönetiminde Bilişimin Önemi” başlıklı bir panel düzenlendi. Dr. Şuayip BİRİNCİ moderatörlüğünde gerçekleşen panelde Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Lütfi AYDIN, MEB YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü Müdürü Cemil SAĞIROĞLU konuşmacı olarak yer aldı.

Yaklaşık 800 kişinin katılımıyla gerçekleşen zirvede panelist olarak söz alan Bilal TIRNAKÇI, bu panelde yaptığı konuşmasında “Bu ülkede hayal edenler, tasarlayalar, gerçekleştirenler, anlamlı sonuçlar üretenler ve denetleyenler bir bütünün parçasıdır. Bu bütünün içinde, her aşamada bilgi güvenliği önem taşımaktadır.” dedi. TIRNAKÇI ayrıca bu millete faydalı bir iş ortaya çıkarmak gayesiyle yola çıktıklarının ve bunun için atılan her adımın sağlam olmasında güvenliğin de rolü olduğunun altını çizdi.

Bu panel, genel olarak kamu üst düzey yöneticilerinin gözüyle kamunun işleyişinde bilişimin dönüştürücü etkisi, sağladığı imkânlar, olası riskler ve tehditlerin yönetimi üzerine gerçekleşti.

“Kamu Siber Güvenlik Zirvesi (KSGZ)”, kamu bilişim çalışanlarının bilgi ve tecrübe paylaşımını sağlamak, kamuda bilişim teknolojilerinin kullanımını arttırarak kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasını sağlamak, ulusal ve uluslararası alanda yeni teknolojiler ve uygulamalar hakkında ortak akıl oluşturularak proaktif davranışlar geliştirmek amacıyla kurulmuş bir sivil toplum kuruluşu olan Kamu Bilişimcileri Derneği tarafından düzenlendi. Bu zirvede kamu bilişimcilerinin siber güvenlik ile ilgili yaşadıkları sorunlar, kamuda kişisel verilerin korunmasına yönelik farkındalığı artırmak hedeflendi.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.