Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesinde akademisyenlerle buluştu

YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, 7 Nisan 2017’de Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesini ziyaret etti. 
YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesinde akademisyenlerle buluştu

YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, 7 Nisan 2017’de Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesini ziyaret etti. Ziyaretinde bu fakültenin öğretim üyeleri ile eğitimde teknoloji kullanımı üzerine istişarelerde bulundu. Burada etkileşimli teknoloji sınıfı dersinin ilkine katılarak Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün Eğitim teknolojileri ile ilgili yaptığı son çalışmalar hakkında Fakülte akademisyenlerini bilgilendirdi.

Eğitimde teknoloji kullanımı dersinin seçmeli olarak okutulması, Eğitim Bilişim Ağı, e-okul ve MEBBİS kullanımının eğitim fakültelerindeki öğrencilere öğretilmesi amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı ile Cumhuriyet Üniversitesi arasında 3 Ocak 2017 tarihinde iş birliği protokolü imzalanmıştı. Bu protokol gereğince 2016-2017 eğitim yılının ikinci döneminden itibaren Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Etkileşimli Sınıf Modeli ve EBA ile ilgili eğitim çalışmaları başladı.

 

 

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.