Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

YEĞİTEK Genel Müdürü Anıl YILMAZ, TRT Radyo Haber’de FATİH ETZ’yi anlattı

YEĞİTEK Genel Müdürü Anıl YILMAZ, TRT Radyo Haber’de FATİH ETZ’yi anlattı

30 Ekim 2018’de TRT Radyo Haber’e konuk olan YEĞİTEK Genel Müdürü Anıl YILMAZ, 2-3 Kasım gerçekleşecek olan FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi hakkında soruları yanıtladı.

“Söyleyeceklerimiz Var” adlı programa konuk olan YILMAZ’a ilk soru  “FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi” kısaca ne olduğu ile ilgiliydi. Genel Müdür verdiği cevapta FATİH ETZ’yi eğitim teknolojileri alanında bilgi, birikim ve çalışmaları olan her kesimden insanı, kurum ve kuruluşu, birçok farklı etkinlikle aynı çatı altında toplayan bir organizasyon olarak tanımladı. Ayrıca “zirve” olarak adlandırılan bu etkinliğin; kongre, sempozyum, çalıştay, panel, atölye çalışması gibi toplantı türlerinin kısmi özellikleri ile bir araya getirildiği çoklu bir organizasyon olduğuna, hem akademinin hem bürokrasinin hem özel sektörün hem de hizmet alan insanların yani eğitimci ve öğrencinin bir araya geldiği bir faaliyet olduğuna değindi.

Anıl YILMAZ; amacı katılımcıları yeni eğitim yaklaşımları ve teknolojik yeniliklerden haberdar ederek onların bu alanlarda çeşitli uygulamalarla tanışmasını sağlamak, üretkenliklerinin artması ve yaratıcılıklarının gelişmesi için onlara ilham vermek olan FATİH ETZ’nin, gelişen teknolojinin eğitime katkı sağlayacağı her alan hakkında bir etkileşim oluşturacağını söyledi.

Sayın Bakanımız Prof. Dr. Ziya Selçuk ve Bakan Yardımcılarımızın da katılacağı Zirve’de Millî Eğitim Bakanlığı üst düzey görevlilerinin de yer alacağını belirten YILMAZ, geçen yıl Zirve’ye yaklaşık üç bin kişi dinleyici ve izleyici olarak katıldığını, bu yıl sayının dört bini aşmasının beklendiğini ifade etti.  25 çağrılı konuşmacının davet edildiğini bunlardan 11’inin yurt dışından geleceğini, bu misafirlerin dünyanın eğitim teknolojileri alanında önde gelen isimlerinden akademisyenler, üst düzey eğitim yöneticileri ve eğitim teknologlarından olduğunu; 155 konuşmacının tebliğini sunacağı Zirve’de 40 oturum, 64 atölye çalışması ve 5 panel gerçekleşeceğini söyledi. 

Bu çalışmanın 2023 Eğitim Vizyonu içindeki yerini de değerlendiren Genel Müdür Anıl YILMAZ, etkinliğe katılımcı başvurularının devam ettiğini, eğitimle ilgili olan herkesi FATİH Projesi ETZ 2018’e beklediklerini ifade etti. 

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.