Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

YEĞİTEK Genel Müdürlüğünden Arçelik Garage’a ziyaret

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Anıl YILMAZ, Uzman Yaşar ŞAF ve YEĞİTEK Daire Başkanları Arçelik Garage’ı ziyaret etti.
YEĞİTEK Genel Müdürlüğünden Arçelik Garage’a ziyaret

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Anıl YILMAZ, Uzman Yaşar ŞAF ve YEĞİTEK Daire Başkanları Gültekin KEKEÇOĞLU, Muhammed Sadık ARSLAN, Gürhan ÇİÇEK, Asaf Murat KARAPINAR, Eyyup TANYILDIZ, Mehmet RÜŞEN ve M. Hakan BÜCÜK 26 Mart 2019’da Arçelik Garage’ı ziyaret etti.

 MEB heyeti, Çayırova Kampüsü’nde hayata geçirilen bu yeni merkezde incelemelerde bulundu. Ziyaret sırasında kurum yetkililerinden Garage & Maker Lab. Tasarım Sistemleri Yöneticisi Celal VATANSEVER ve Atölye 4.0 ekibi, Endüstri 4.0 uygulamaları hakkında bilgi paylaşımında bulundular.  VATANSEVER, heyete amaçlarını ve hedeflerini şöyle anlattı: “Fikir aşamasındaki projeleri ürün hâline getirmek için yapay zekâ ve sanal gerçekliğe dayalı robotlarla geleceğin üretim teknolojilerine odaklandık.  Atölye 4.0 ile şirket için eğitim programı TECH PRO Akademi’yi kurduk.” Garage’ı herkesin fikirlerini kısa sürede ürüne dönüştürebileceği bir ortam yaratmak için kurduklarını ifade eden VATANSEVER,  hedeflerinin Garage’dan bir yıl içerisinde 20 bin fikir çıkarıp, bunların 200’ünü prototip ürün hâline getirmek olduğunu belirtti. VATANSEVER, TECH PRO Akademi’nin şirketin dijital yetkinliklerini artıracak yetenek setleri oluşturmak için tasarlandığını ve merkezde hafta sonları çalışanlara çocuklarıyla birlikte kodlama eğitimleri de verildiğini ifade etti. VATANSEVER ayrıca hedefi olan gençlerin yalnız olmadıklarını bilmesi gerektiğini dile getirdi.

Özellikle gençlerin yeni fikirlerinin dikkate alındığı ve onlara koşulsuz destek verecek bir laboratuvarın da bulunduğu Arçelik Garage’daki ziyaretlerinde YEĞİTEK Genel Müdürü Anıl YILMAZ ve beraberindeki heyet aldıkları bilgilerden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 03-04-201903-04-201903-04-201902-04-2019

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.