Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Yeğitek Dergi Birbirinden Renkli Yazılarıyla Okurlarıyla Buluşuyor!

Genel Müdürlüğümüz İletişim Daire Başkanlığı çalışanları tarafından üç ayda bir titizlikle hazırlanan Yeğitek e-Dergimizin 15. sayısı çıktı. Tasarımı ve içeriği bakımından birbirinden güzel ve zengin yazılar okurlarını bekliyor.
Yeğitek Dergi Birbirinden Renkli Yazılarıyla Okurlarıyla Buluşuyor!

Bu sayımızda; dosya konusu olarak “eTwinning” faaliyetinin yanı sıra Genel Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan Avrupa Birliği Projelerinden Scientix ve İTEC Projelerinin tanıtımına ve faaliyetlerine de geniş bir yer verdik.

DergimizeFotoğraf-Anlatı bölümlerini ekledik. Güz 2015 tarihli 15. sayımızda; “Merhamet Nereye Düşer?” ile “Türkülerin Dilinden” adlı yazıları zevkle okurken “Kale’de Bir Gün” adlı röportajla Ankara Kalesi’nde keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Bulmaca bölümü de meraklılarını bekliyor. Kültür-Sanat bölümümüzde; 1971 yılında Türkiye’nin Kültür Bakanlığını kuran ve ilk kültür bakanı olarak görev yapan Talât Sait Halman’ın edebiyat ve kültür ağırlıklı yazılarından oluşan “Çiçek Dürbünü” adlı kitabının tanıtımını, Sinema başlığında ise “Türk Sinemasının Dünya Sinemasındaki Yeri” adlı derinlikli bir araştırma yazısını okuyabilirsiniz. Portre bölümümüzde; ömrünü matematiğe adamış bilim adamı Cahit Arf’ı tanıyabilirsiniz.

Yeğitek Haber ve Basından Seçtiklerimiz bölümlerimizde; kurumumuzda yapılan etkinliklerle Eğitimde FATİH Projesi ve yenilenen yüzüyle EBA (Eğitim Bilişim Ağı), FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi hakkındaki haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

Dergimize http://yegitek.meb.gov.tr/2015guz adresinden ulaşabilirsiniz

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.