Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Yeğitek Dergi Bahar 2016 Sayısında “sosyal medya”yı inceledi

Genel Müdürlüğümüz İletişim Daire Başkanlığı çalışanları tarafından üç ayda bir titizlikle hazırlanan Yeğitek e-Dergimizin 16. sayısı çıktı. Dosya konusu olarak “Sosyal Medya”yı seçtiğimiz bu sayıda birbirinden ilginç ve çarpıcı yazılar siz değerli okurlarını bekliyor. 
Yeğitek Dergi Bahar 2016 Sayısında “sosyal medya”yı inceledi

Bu sayımızda; “Sosyal Medya Nedir?” başlığı altında sosyal medya hakkında merak ettiğimiz birçok bilginin detaylarını, “Medyanın Sosyalliği ve Dijital Ortamlar”da her kullanıcının aynı zamanda bir içerik üreticisi olduğu yeni bir iletişim ortamı olarak sosyal medyayı, diğer konu başlıklarından “Sosyal Medyanın Yaygın Kullanımı”nı, “Sosyal Medya Bağımlılığı” ile “Yeni Sosyal Medya Hastalığı FOMO!” hakkındaki bilgileri, “Sosyal Medya Bizi Neden Kullanır?” kitabının yazarı Murat DAĞITMAÇ ile yapılan röportajı, sosyal medyanın hukuki boyutu konusunda bilmemiz gerekenlerin anlatıldığı “Bilişim Suçları ve Bilişim Hukuku” başlıklı bir yazıyı, “Sanal Dergimde Güvenle Okuyup Yazıyorum” başlığında bir öğretmenin öğrencileriyle yaptığı örnek çalışmayı, “Okyanusta Sonsuz Ufuklara Açılmak” başlığında bir ortaokul öğrencisinin kendi bloğu hakkındaki yazısını,  “Sosyal Medya Fenomenleri” üzerine bir değerlendirmeyi, “Sosyal Medyanın Gençler Üzerindeki Psikososyal Riskleri”ni, Sosyal medya kullanımları konusunda öğretmenler ve öğrencilerin yanı sıra yazarlarla yaptığımız kısa röportajları okuyabilirsiniz.

Kültür-Sanat bölümümüzde; “Siyah Kelebeğin Dansı” başlıklı yazıda gazeteci-yazar Tamer KORKMAZ’ın, tüm zamanların en iyi boksörü olan Muhammed Ali’nin fevkalade gerilimli hayat öyküsünü anlattığı biyografi kitabı “Benim Adım Ne?” hakkında yazılan derinlikli bir değerlendirmeyi, Sinema başlığında ise Türkiye’de Belgesel Sinema’nın gelişim aşamalarını anlatan dolu dolu bir araştırma yazısını okuyabilirsiniz. Ayrıca “Zambakların Tazeliğini Taşıyan Yüzün” başlıklı yazıda gündelik hayatın içinde unutulup giden birtakım değerlerimizi hatırlayıp dinlenebilirsiniz.

Portre bölümümüzde; 2015 yılında NOBEL Kimya Ödülünü alan başarılı bilim insanı Aziz SANCAR’ ı ele aldık ve kendisini daha yakından tanımaya ve tanıtmaya çalıştık.

Yeğitek Haber ve Basından Seçtiklerimiz bölümlerinde; kurumumuzda yapılan etkinliklerle Eğitimde FATİH Projesi’nin yurt dışında tanıtıldığı fuar haberleriyle FATİH Projesine yurt dışından gösterilen ilgiyi yansıtan haberleri bulabilirsiniz. Ayrıca dergimizde genel müdürlüğümüzün düzenlediği EBA Belgesel 1. Sosyal Bilimler Yarışması, EBA Film 2. Kısa Film Yarışması ile EBA Deney 2. Fen Deneyleri Video Yarışması hakkındaki duyuruları görebilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

 Dergimizin 2016 Bahar sayısını okumak için görsele tıklayınız.

11-04-2016

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.