Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

YEĞİTEK, Çukurova 8. Kitap Fuarına katıldı

8. Çukurova Kitap Fuarı, 13 Ocak 2015 günü TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşti.
YEĞİTEK, Çukurova 8. Kitap Fuarına katıldı

 

 

Çukurova 8. Kitap Fuarı, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. 13-18 Ocak 2015 tarihlerinde gerçekleşen fuar, bu yıl 250 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımına, panel, söyleşi ve çocuk etkinlikleri gibi 60 kültür etkinliğine ev sahipliği yaptı. 6 gün süresince imza günleri ve kültür etkinliklerinde yüzlerce yazar, okurlarıyla buluşma fırsatı yakaladı. Fuarı 250 bine yakın kişi ziyaret etti.

Fuara Bakanlığımızı temsilen Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü katıldı. Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü standında Eğitimde Fatih Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı’nın (EBA) tanıtımları yapıldı.

Standı Adana Valisi Mustafa BÜYÜK, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin SÖZLÜ, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ziyaret etti. Adana ve ilçelerinin yanı sıra çevre illerden de gelen öğrenciler, öğretmenler, akademisyenler ve vatandaşların stant içine kurulan Eğitimde Fatih Projesi Sınıfı’na ilgisi yoğundu.

Eğitimde Fatih Projesi Sınıfı ile okullarımızda gerçekleştirilen proje uygulamaları tanıtıldı. Etkileşimli tahta ve tabletlerin sınıf içerisinde nasıl kullanıldığı öğrencilerin de katılımıyla anlatıldı. Katılımcılara sertifika ve hediyeler verildi. Yoğun katılımın gerçekleştiği fuarda Nasreddin Hoca’yı temsil eden bir karakter de standı ziyaret ederek etkileşimli tahtada öğrencilerle birlikte etkinlik yaptı.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.