Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

YEĞİTEK CNR KİTAP FUARINA KATILDI

CNR  Kitap Fuarı, İstanbul - Yeşilköy´de 27 Şubat-8 Mart 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi. 10 gün boyunca açık kalan fuar, 308 bin kitapseveri ağırladı. Bu yıl "Çanakkale Savaşı´nın 100. Yılı" temasıyla düzenlenen CNR Kitap Fuarı’nda 700 etkinlik yapıldı.
YEĞİTEK CNR KİTAP FUARINA KATILDI

CNR Kitap Fuarı’nda panel, söyleşi ve çocuklar için birçok eğitici ve eğlendirici etkinlikler düzenlendi. Eğitim ve edebiyat camiası, yazar ve okurlar da bir araya gelme fırsatı buldu. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık A.Ş tarafından Basın Yayın Birliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi´nin desteğiyle düzenlenen fuara 600 marka ve 250´nin üzerinde yayınevi katıldı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen CNR Kitap Fuarı, sosyal medyada da yoğun ilgi gördü.  CNR’dan yapılan açıklamaya göre;  CNR Kitap fuarı Twitter’da 9 milyon görüntüleme sayısına ulaşırken Facebook aracılığıyla da toplam 614 bin kişiye erişim sağlandı.

Fuara, Bakanlığımızı temsilen Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü katıldı. Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü standında Eğitimde Fatih Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı’nın (EBA) tanıtımları yapıldı.

Standı İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy ve aralarında Vehbi Vakkasoğlu, Ahmet Anapalı, Mustafa Karataş gibi birçok yazar da ziyaret etti. İstanbullu okurlar, öğrenciler, öğretmenler, akademisyenler ve vatandaşların özellikle stant içine kurulan Eğitimde Fatih Projesi Sınıfı’na ilgisi yoğundu.

Eğitimde Fatih Projesi Sınıfı ile okullarımızda gerçekleştirilen proje uygulamaları tanıtıldı. Etkileşimli tahta ve tabletlerin sınıf içerisinde nasıl kullanıldığı öğrencilerin de katılımıyla anlatıldı. Katılımcılara sertifika ve çeşitli hediyeler verildi.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.