Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

YEĞİTEK, 9. Ankara Kitap Fuarında

  9. Ankara Kitap Fuarı, ATO Kongre Merkezi’nde devam ediyor. Fuarlar, Eğitimde Fatih Projesinin katılımcılara tanıtılması açısından büyük önem taşıyor.
YEĞİTEK, 9. Ankara Kitap Fuarında

Fuara Millî Eğitim Bakanlığı adına Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü katıldı. Standa ilgi her zamanki gibi yoğun oldu.

Ankara’nın farklı okullarından gelen ortaokul ve lise öğrencileri branş öğretmenleriyle birlikte Milli Eğitim Bakanlığı standında etkileşimli tahta ve tabletlerle her gün örnek ders işliyor. BT rehber öğretmenleri ve Fatih eğitmenleri, Fatih Projesi ve EBA hakkında öğrenci, öğretmen ve velilere bilgi veriyor. Standa kurulan Eğitimde Fatih Projesi sınıfı fuara katılan ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekiyor.

Stantta görevli öğretmenler katılımcıların Fatih Projesi, EBA, ITEC, eTwinning ve SCIENTIX projeleri hakkındaki sorularını cevaplandırıyor. Standa gelen öğretmen ve öğrenciler, etkileşimli tahta ve tablet konusunda görüş ve dileklerini yazılı olarak sunuyor. Ayrıca örnek sınıfta ders işleyen öğretmen ve öğrencilere katılım belgesi veriliyor. Diğer yandan fuar sayesinde 31 sahaf, 200 binden fazla kitap sevenleriyle buluşuyor. Ankara’da yaşayan herkesin hoşça vakit geçirebileceği fuar, 1 Mart Pazar gününe kadar devam edecek. 

fatih projesifatih projesifatih projesifatih projesifatih projesifatih projesifatih projesifatih projesifatih projesifatih projesifatih projesifatih projesifatih projesifatih projesifatih projesifatih projesi

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.