Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

YEĞİTEK, 20. İzmir Kitap Fuarında tanıtım çalışmalarını sürdürüyor

    TÜYAP tarafından Türkiye Yayıncılar Birliğinin işbirliğiyle düzenlenen 20. İzmir Kitap Fuarı, 18 Nisan Cumartesi günü saat 12.00’de Uluslararası İzmir Kültürpark Fuar Alanında düzenlenen törenle açıldı.
YEĞİTEK, 20. İzmir Kitap Fuarında tanıtım çalışmalarını sürdürüyor

 

 

20. İzmir Kitap Fuarında Millî Eğitim Bakanlığını, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü temsil ediyor. Fuarda Eğitimde Fatih Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA)’nın tanıtımları yapılıyor.

Fuarda öğrenciler, öğretmenler ve ziyaretçiler projelerimizdeki son gelişmeleri yakından inceleme fırsatı buluyor. Etkileşimli tahta ve tabletlerin sınıf içerisinde nasıl kullanıldığı örnek ders anlatımlarıyla katılımcılara sunuluyor. Stantta projelerle ilgili tablet, etkileşimli tahta gibi tanıtım materyallerini sergilemenin yanı sıra projelerimizi tanıtan broşür ve promosyon ürünlerinin de dağıtımı yapılıyor.

Standımızı birçok ünlü isim de ziyaret ediyor. Bunlar arasında TV sunucusu Zahide YETİŞ standımıza gelerek Eba 1. Kısa Film yarışmasının duyurusunu yaptı. Fuar, 26 Nisan Pazar gününe kadar devam edecek.

Öğrenci ve öğretmenler,  e-İçerik yazma çalışmalarını birlikte yürütüyor

İzmir Fatih Projesi Ekibi, Eğitimde Fatih Projesi’nde içeriğin öğrencilerle birlikte oluşturulmasının başarıyı arttıracağına inanıyor ve bu amaçla çalışma ekiplerinde öğrencilerine de yer veriyor.

İzmir EBA Stüdyo çalışmaları kapsamında Karabağlar İTO Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri alanı öğrencileri, Alan öğretmeni Oğuz Işık’ın danışmanlığında Fatih Projesi ekibiyle birlikte EBA’da yer alacak mobil uygulamalarını tablet üzerinde geliştirdiler.

 

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.