Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

YEĞİTEK, 20. İzmir Kitap Fuarında projelerini tanıttı

    18-26 Nisan tarihleri arasında Uluslararası İzmir Kültürpark Fuar Alanında yapılan 20. İzmir Kitap Fuarı, sona erdi. Fuarda Millî Eğitim Bakanlığını, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü temsil etti. Fuarda Eğitimde Fatih Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA)’nın tanıtımları yapıldı.
YEĞİTEK, 20. İzmir Kitap Fuarında projelerini tanıttı

 

 

Fuarda öğrenciler, öğretmenler ve ziyaretçiler projelerimizdeki son gelişmeleri yakından inceleme fırsatı buldu. Etkileşimli tahta ve tabletlerin sınıf içerisinde nasıl kullanıldığı örnek ders anlatımıyla katılımcılara anlatıldı.

Eğitimde Fatih Projesi Uygulama Sınıfında yapılan etkinlikler dikkat çekti

Eğitimde Fatih Projesi Uygulama Sınıfında yapılan etkinliklerde; anlatım yöntemi yerine daha çok uygulama, gösterip yaptırma ve aktif katılım yöntemleri tercih edildi.

İşitme engelliler öğretmeni Yelda ALAKENT, işaret dilinin öğretimine yönelik etkinlikler gerçekleştirdi. Etkinliğe öğrencilerin yanı sıra fuarı ziyaret eden okurlar da katıldı. Katılımcılara işaret dilinde alfabe ve sayıların karşılığı uygulamalı olarak gösterildi.

Fatih Projesi Eğitmenleri projelerimizi tanıtan broşürleri fuar içinde diğer salonlardaki ziyaretçilere dağıttı. Bilgi yarışmaları arasında çocuklara yönelik etkinlik ve il bulma, kelime türetme gibi küçük oyunlar oynatıldı.

Standımız ünlü yazarlar geçidine dönüştü

Rasim Özdenören, Talha Uğurluel, Vehbi Vakkasoğlu, Fatih Çıtlak, Yavuz Bahadıroğlu, Mehmet Paksu gibi önemli misafirleri standımızda ağırladık.  Yazarlar, Eğitimde Fatih Projesi Uygulama Sınıfında öğrencilerle kısa bir söyleşi yaparak Fatih Projesi hakkında bilgi aldı.  Yazarlar ayrıca yapılan bilgi yarışması sonucunda dereceye giren öğrencilere imzalı kitaplarını hediye etti. Yazarlardan Talha Uğurluel, EBA(Eğitim Bilişim Ağı) ´nı incelediğini  ve çok beğendiğini belirterek kamuoyunda EBA´nın tanıtımını yapacağını ifade etti.

Projelerimizle ilgili bilgileri dinleme fırsatı bulan ziyaretçiler merak ettikleri tüm soruların cevabını İzmir Kitap Fuarındaki standımızda buldu. Dokuz gün boyunca devam eden İzmir Fuarı çok sayıda vatandaş ve öğrencinin standımızı ziyaretiyle sona erdi.

 

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.