Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Türk öğretmenler STEM Keşif Haftası'na damga vurdu

Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Scientix Projesi kapsamında 22-28 Nisan 2019 tarihlerini kapsayan STEM Keşif Haftası'nda Türkiye'den sekiz öğretmenimiz ödülle döndü.
Türk öğretmenler STEM Keşif Haftası'na damga vurdu

Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Scientix Projesi kapsamında 22-28 Nisan 2019 tarihlerini kapsayan STEM Keşif Haftası'nda Türkiye'den sekiz öğretmenimiz ödülle döndü.

STEM Keşif Haftasında tüm Avrupa'da 980 farklı etkinlik düzenlendi ve bu etkinliklere 162 bin kişi katıldı. Bu yılki amacı yaratıcı STEM kaynaklarını kullanan en iyi uygulamaları ortaya çıkarmak olan STEM Keşif Haftası'nda Scientix, Systemic, STEM Alliance, Amgen Teach ve Next Lab projeleri ödülleri dağıtıldı. Türkiye'den 8 öğretmenimiz ödüllerini almak üzere 14, 15 Haziran 2019'da Brüksel'e davet edildiler. Avrupa Okul Ağında düzenlenen ödül töreninde ödüllerini alan öğretmenlerimiz ayrıca 30. Bilim Projeleri Çalıştayı'na da katıldılar. Öğretmenlerimiz ödül sahibi Avrupalı meslektaşlarıyla katıldıkları çalıştayda projelerini anlatma ve yeni iş birlikleri kurma fırsatı da yakaladılar.

Amgen Teach yarışmasında Yakacık Anadolu Lisesi Öğretmeni Ayşegül TANRIVERDİ "Argümantasyon tabanlı ekosistem ekolojisi" projesi ile; İzmir Cahide Ahmet Dalyanoğlu Ortaokulu Öğretmeni Aytun AYDIN "Uzay Kapsülümü İndiriyorum" projesi ile; Next Lab yarışmasında İstanbul Açı Okulları Öğretmeni Gökben BAYKAL ve Çamlıca Acıbadem Ortaokulu Öğretmeni Hatice Nur ŞAHİN "Online öğrenim araçlarının fen derslerinde kullanımı" projeleri ile ödül aldılar.  Scientix ve Systemic yarışmasında ise Yalova Kardelen Ortaokulu Öğretmeni Enes Erdoğan YAŞA "Durma, Hayal Et, Keşfet Üret" projesi ile, Ankara Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Selçuk Yusuf ARSLAN "STEM Kamp" Projesi ile;  İstanbul Adalar Halk Eğitim Merkezi Öğretmeni Yıldız ÇOKCOŞKUN ise "Adalar STEM Etkinlikleri" projesi ile ödül aldılar.

STEM Alliance yarışmasında; Aydın 100. Yıl Atatürk Ortaokulu öğretmeni Hasan Basri ÖZCAN "Little STEAMer" projesi ile ödül aldı.

İlgili link: http://www.scientix.eu/events/campaigns/sdw19/winners

20-06-201920-06-201920-06-2019

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.