Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Türk Edebiyatı İsimler Sözlüğü EBA´da

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile Ahmet Yesevi Üniversitesi arasında 11 Aralık 2015 Cuma günü ‘İşbirliği Protokolü’’ imzalandı. Protokolle “Türk Edebiyatı İsimler Sözlüğü” Eğitim Bilişim Ağında yayınlanacak.
Türk Edebiyatı İsimler Sözlüğü EBA´da

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlük binası Fatih salonunda gerçekleştirilen protokolün imza törenine, Genel Müdürümüz Dinçer ATEŞ, Bakan Danışmanı Ahmet Onur AK, İletişim Daire Başkanı Muhammed Sadık ARSLAN, Eğitim Teknolojileri ve Teknik Destek Hizmetleri Daire Başkanı Adem EYLENCE, Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Sedat AKÇAKOYUNLUOĞLU, Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı M. Hakan BÜCÜK, Eğitim Bilişim Sistemleri Daire Başkanı Harun ÇiÇEK, AYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa YILDIZ ve beraberindekiler katıldı. 

Dinçer ATEŞ protokole ilişkin yaptığı açıklamada, Millî Eğitim Bakanı Nabi AVCI´nın talimatıyla üniversite ile irtibat kurduklarını ifade etti.
Sözlükte, Türk edebiyatındaki, 8 bin 500 yazar ve şair hakkında bilgi bulunduğuna dikkat çeken ATEŞ, “ sözlüğün 1920´ye kadar olan kısmı çalışılmış günümüze kadar olan kısmını da üniversite ve MEB olarak ayrıca bir çalışmaya dönüştüreceğiz. 8,5 milyona yakın kullanıcısı olan dünyanın en büyük örgün eğitim portalı EBA üzerinden öğretmen ve öğrencilerimize bu temel başucu kaynağını kazandırmış olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.
YILDIZ da sözlüğün hazırlanması için yaklaşık 600 akademisyenin çalıştığını dile getirerek, eğitim hayatına katkı sunmak için çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti.

11-12-201511-12-201511-12-201511-12-2015

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.