Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Sudan Cumhuriyeti Genel Eğitim Bakanlığı Heyeti YEĞİTEK’i ziyaret etti

Sudan Cumhuriyeti Genel Eğitim Bakanı Mashair Ahmed Elamin ABDALLA ve beraberindeki Heyet, 26 Aralık 2018’de YEĞİTEK Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.
Sudan Cumhuriyeti Genel Eğitim Bakanlığı Heyeti YEĞİTEK’i ziyaret etti

Sudan Cumhuriyeti Genel Eğitim Bakanı Mashair Ahmed Elamin ABDALLA ve beraberindeki Heyet, 26 Aralık 2018’de YEĞİTEK Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.

Ziyaret sırasında bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu EYİSOY DALKIRAN ve Daire başkanı Mehmet Ali AKDAĞ ile YEĞİTEK Eğitim Bilişim Sistemleri Daire Başkanı Gültekin KEKEÇOĞLU, Sistem Yönetimi Daire Başkanı Gürhan ÇİÇEK, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Eyyup TANYILDIZ, İletişim Daire Başkanı Muhammed Sadık ARSLAN, Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Mehmet RÜŞEN, Eğitim Teknolojileri Geliştirme, Projeler Daire Başkanı M. Hakan BÜCÜK,  Eğitim Teknolojileri ve Teknik Destek Hizmetleri Daire Başkanı Asaf Murat KARAPINAR katıldı.

Tanışmadan sonra Sudan Cumhuriyeti Genel Eğitim Bakanı ABDALLA, FATİH Projesi’ni beğeniyle takip ettiklerini; Proje’nin altyapısı kadar içeriğinin de önemli olduğunu vurguladı.  İlk önce bu içeriğe yönelik bilgi almak istediklerini belirtti. Bunun üzerine Proje ve projenin en önemli bileşenlerinden olan EBA hakkında hazırlanmış olan sunum izlendi. Sunumu ilgiyle takip eden Bakan, yapılan işin büyüklüğünü fark ettiğini ifade etti. Ayrıca Proje’nin isminin kültüre bağlılık içermesi bakımından etkileyici bulduğunu vurguladı. Sudan’da da bir eğitim teknolojileri projesi geliştirdiklerini, bu sebeple edinmek istedikleri bilgiler olduğunu söyledi. ABDALLA’nın, FATİH Projesi’nin  ve EBA’nın hazırlık süreci hakkındaki sorularını YEĞİTEK Daire Başkanı Gültekin KEKEÇOĞLU cevaplandırdı. Ders kitaplarının kaldırılıp kaldırılmadığını ve YEĞİTEK Genel Müdürlüğünün müfredatı oluşturmaktaki rolünü sordu. Bu konuda söz alan YEĞİTEK Daire Başkanlarından Eyyup TANYILDIZ, müfredatı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının hazırladığını ve ders kitaplarının da kullanımda olduğunu ifade etti.

Sudan’ın Ankara Büyükelçisi  Dr. Yousif Ahmed Eltayeb ELKORDOFANİ’nin e-öğrenmenin geleneksel öğrenmenin yerini alıp almayacağına, FATİH Projesi’nin sahadaki etkisine ve öğretmen eğitimlerinin nasıl yapıldığına dair sorularına YEĞİTEK Daire Başkanları M.Hakan BÜCÜK  ve Asaf Murat KARAPINAR cevap verdi.

Büyükelçi  ELKORDOFANİ, FATİH Projesi’ni Sudan’da da uygulamak istediklerini, daha önce imzalanmış olan protokol gereğince destek almak istediklerini, özellikle öğretmen eğitimi konusunda eğitimci talep ettiklerini belirtti.

Toplantı karşılıklı işbirliğine yönelik temennilerle son buldu.

27-12-201803-01-201927-12-201827-12-201827-12-201827-12-201827-12-2018

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.