Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

"Hepimiz bu ülkenin çocukları için çalışıyoruz"

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI ve Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Mehmet RÜŞEN, 13.01.2017 günü İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve İzmir Bayraklı 50. Yıl İlkokulunu ziyaret ettiler. İl Millî Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ ve Müdür Yardımcısı Mehmet BÜKÜM ile yapılan konuşma sonrasında İzmir EBA İçerik Geliştirme Ekibi ile toplantı yapıldı.  
"Hepimiz bu ülkenin çocukları için çalışıyoruz"

İzmir EBA Ekibinin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi alan Bilal TIRNAKÇI, etkileşimli tahta ve tablet bilgisayar üzerinde uygulamaları inceledi. İzmir’de EBA için yapılan çalışmaları takdir ve teşekkürle karşılayan TIRNAKÇI, “Yaptığınız işler, devletin parasının devlette kalmasını sağlıyor. Başta müzik dersi ile ilgili çalışmalar olmak üzere, çalışmalarınız övgüye değer. İlkokul seviyesi ve engelli öğrenciler için uygulamalarınız, tam da bizim ihtiyacımız olan çalışmalar. Biz size her türlü desteği vermeye hazırız. İzmir’de, enerjisi yüksek, güzel bir ekiple doğru işler yapıyorsunuz. Bu enerjiyi sinerjiye çevirip hep birlikte çocuklarımıza dokunmak çok önemli. Hepimiz bu ülkenin çocukları için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Eğitim Bilişim Ağı’nda önümüzdeki süreçte hayata geçirilecek bazı yenilikler olduğu müjdesini de veren TIRNAKÇI, “Bakanlığımızın e-Okul, EBA gibi uygulamaları bugün dünyada benzeri olmayan çalışmalar. Eğitimin zirvesindeki işleri yapıyoruz.” dedi.

Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Mehmet RÜŞEN de İzmir ile birçok ortak çalışma yapacaklarını ifade ederek “Doğru insanlar, doğru yerde bir araya gelmiş.” ifadesini kullandı.

Ayrıca, Bilal TIRNAKÇI ve Mehmet RÜŞEN yaptıkları "Avrupalılara Engel Yok" adlı Erasmus+ ka2 ve ETwinning projeleri ile Avrupa Kalite Ödülü alan İzmir Bayraklı 50. Yıl İlkokulunu ziyaret etti. 1 Aralık 2016 tarihinde Antalya’nın Serik ilçesinde gerçekleştirilen 7. eTwinning Ulusal Konferansında tanıştığı Bayraklı 50. Yıl ilkokulu İngilizce Öğretmeni Özlem KOPARAL’ın davetlisi olarak giden TIRNAKÇI Okul Müdürü Mustafa Mehmet SALTIK ile sohbet edip, okulun AB ve Etwinning çalışmaları ve okulun ihtiyaçları hakkında bilgi aldı. Okulun Öğretmenleriyle de sohbet eden TIRNAKÇI en kisa zamanda etkileşimli tahta gelecegi müjdesini verdi. TIRNAKÇI’ya ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet BÜKÜM ve Bayraklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayp ÜNER de eşlik ettiler. Okul müdürü Mustafa Mehmet SALTIK ve Müdür Yardımcıları Emre ÖZKABAN ve Mustafa HOTAMIŞ okullarını ziyaretleriyle şereflendiren YEĞİTEK ailesine teşekkür ettiklerini bildirdi.

13-01-201713-01-201713-01-201713-01-201713-01-201719-01-201719-01-201719-01-2017

 

 

 

 

 

 

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.