Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

"GESS Fuar ve Konferansları" YEĞİTEK‘in katkılarıyla Türkiye´de

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile Londra merkezli Tarsus Group arasında “GESS (Global Educational Supplies and Solutions)  Fuar ve Konferansları”nın Türkiye´de düzenlenmesi için hazırlanan protokol 14 Aralık’ta İstanbul’da imzalandı.
"GESS Fuar ve Konferansları"  YEĞİTEK‘in katkılarıyla Türkiye´de

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile Londra merkezli Tarsus Group arasında “GESS (Global Educational Supplies and Solutions)  Fuar ve Konferansları”nın Türkiye´de düzenlenmesi için hazırlanan protokol 14 Aralık’ta İstanbul’da imzalandı.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, imza töreninde yaptığı konuşmada Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından 2010 yılında başlatılan Eğitimde FATİH Projesi’nin, bugün kapasite ve kapsam bakımından dünyanın en gelişmiş algoritmasıyla çalışan dijital eğitim hamlesi hâline geldiğini belirtti. Bu hareketin amacının, bir bilgi toplumu yaratmak ve eğitimde teknolojiyi yararlı kılmak; eğitim ve öğretimi, teknolojinin geldiği son nokta ile buluşturmak olduğunu dile getiren TIRNAKÇI, FATİH Projesi ile dünyada sık rastlanmayan bir başarıya imza attıklarını ve bu anlamda projenin tanıtımını çok önemsediklerini dile getirerek sözlerine şöyle devam etti:

"Bu protokolü imzalamaktaki amacımız ´GESS Türkiye Eğitim Konferansı ve Fuarı´na YEĞİTEK’in vereceği desteğe ilişkin usul ve esaslar ile tarafların hak ve yükümlülüklerini belirlemektir."

“Türkiye’de ve dünyada eğitimin yeni yolu teknoloji taşları ile döşenmektedir”

FATİH Projesi hâlihazırda yurt içi ve yurt dışı eğitim fuarlarında tanıtılmaktadır. GESS Fuarı’nın Türkiye’yi seçmiş olması bizim için mühimdir.  “GESS Türkiye Eğitim Konferansı ve Fuarı“ kapsamında düzenlenecek konferanslarla FATİH Projesi’nin uluslararası platformda daha etkili bir biçimde tanıtılma imkânı sağlanmış olacak. Bu yolla yeni işbirlikleri oluşturma fırsatı da elde etmiş olacağız. Bu protokolle Türk ve yabancı araştırmacı, yatırımcı, karar verici, öğretmen ve öğrencinin, ilgili birçok kişi ve kurumun buluşacağı uluslararası bir fuarla FATİH Projesi’nin daha iyi tanıtılacağına inanıyoruz. GESS fuarları ile eğitim teknolojileri alanında üretilenlerin sergilenebileceği stantlar kurularak piyasanın hareketlendirilmesi böylece ülke ekonomisine katkı sağlanması da hedeflerimiz arasındadır.

Türkiye’de ve dünyada eğitimin yeni yolu teknoloji taşları ile döşenmektedir. Biz de eğitimimizin önünü açmak için bu yolda yeni adımlar atmaya devam edeceğiz. GESS Türkiye’nin de bu adımlardan biri olduğuna inanıyoruz. Hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

GESS Türkiye

Eğitim sektörünün geleceğinde söz sahibi olmayı hedefleyen firmaları çatısı altında buluşturan GESS Fuar ve Konferansları protokolüne göre  “GESS Türkiye”de düzenlenecek eğitim konferans programı için ana tema YEĞİTEK ile işbirliği içerisinde belirlenecek ve konferansta ulusal, bölgesel ve uluslararası konuşmacılar yer alacak. Ayrıca YEĞİTEK, GESS’in Dubai, Endonezya ve Meksika’daki fuar organizasyonlarında yer alacak.

Dubai, Endonezya ve Meksika´da düzenlenen GESS Fuar ve Konferanslarının Türkiye ayağı eğitim alanında dünya çapında fark yaratanları buluşturacak. İlk olarak 19-21 Ekim 2017’de İstanbul WOW International Convention Center´da düzenlenecek olan organizasyonda, okullardaki eğitim ve öğretimin kalitesinin artırılması amacıyla öğretmenlerin daha iyi eğitim vermelerine ve öğrencilerin daha etkin şekilde öğrenmelerine yardımcı olacak kapsamlı ürün, teknoloji ve çözümler bir araya gelecek.

Fuarla eş zamanlı düzenlenen ve tüm içeriklerin ücretsiz olduğu etkinliklerde, programlamadan kanıta dayalı eğitime, dijital ve interaktif teknolojiden robotik ve üç boyutlu baskıya birçok konu ele alınırken dünya eğitim endüstrisinin liderleri ile önemli yerel uygulayıcılar, geleceğe yön veren anlatımlar ve interaktif sunumlar da gerçekleştirilecek.

 

14-12-201614-12-2016

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.