Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Özbekistan Cumhuriyeti Heyeti YEĞİTEK'i Ziyaret Etti

Özbekistan Cumhuriyeti İnovasyon, Teknoloji ve Strateji Merkezi Genel Müdürü Albina Hartner ve beraberindeki heyet, MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.
Özbekistan Cumhuriyeti Heyeti YEĞİTEK'i Ziyaret Etti

YEĞİTEK uhdesinde yürütülen STEAM proje çalışmaları hakkında bilgi almak ve ülkemizle iş birliği yaparak tecrübe paylaşımında bulunmak amacıyla gelen heyetle bir toplantı gerçekleştirildi.

Heyette; Özbekistan Cumhuriyeti İnovasyon, Teknoloji ve Strateji Merkezi Genel Müdürü Albina Hartner, Baş Uzman Yusupova Mamura'nın yanı sıra Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünden M. Ali Karatosun yer aldı. Toplantıya, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Ertuğrul Karalar, Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı M. Hakan Bücük, Eğitim Yayınları ve Medya Yönetimi Daire Başkanı M. Sadık ARSLAN, İletişim Daire Başkan Vekili Emrullah Uzun, Eğitim Teknolojileri ve Beceri Geliştirme Daire Başkan Vekili Dr. Zehra Sayın, Dünya Bankası Proje Yöneticisi Bilgehan Özbaylanlı ile Millî Eğitim Uzmanı Dr. İpek Saralar Aras katıldı.

Heyete Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen STEAM eğitimi çalışmaları hakkında detaylı sunum yapıldı. Toplantıda, STEM eğitiminin öğrencilere disiplinler arası çalışma konusunda çok faydalı olduğu aynı zamanda öğretmenler için de doğrudan motivasyon sağladığı şeklinde kanaat paylaşımlarında bulunuldu.

Sunumun ardından heyet, EBA stüdyoları ile İletişim Teknolojileri Müzesini gezerek yetkililerden bilgi aldı. Ziyaret karşılıklı iş birliğine yönelik temennilerle sona erdi.

06-07-202206-07-202206-07-202206-07-202206-07-2022

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.