Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Ortaöğretim Öğrencilerine Yönelik Yapılacak Yarışmalar

Ortaöğretime bağlı Fen, Sosyal Bilimler ve Anadolu liselerinde (sınavlı ve sınavsız) öğrenim görmekte olan öğrenciler arasında "EVDE KODLUYORUM" adlı tasarım/kodlama yarışması ve "KİTAP OKUMA ELEŞTİREL BAKIŞ" adlı kitap okuma yarışması düzenlenecektir.  
Ortaöğretim Öğrencilerine Yönelik Yapılacak Yarışmalar

Ortaöğretime bağlı Fen, Sosyal Bilimler ve Anadolu liselerinde (sınavlı ve sınavsız) öğrenim görmekte olan öğrenciler arasında "EVDE KODLUYORUM" adlı tasarım/kodlama yarışması düzenlenecektir.

Yarışmaya katılacak yazılımın konusu; oyun veya herhangi bir işi yerine getirebilen bir yazılım olabilir.

Yarışmaya Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Fen, Sosyal Bilimler ve Anadolu liselerinde (sınavlı ve sınavsız) öğrenim görmekte olan öğrenciler katılabilir.

Başvuru tarihleri, yarışma tarihi, yeri ve dereceye girenlerin duyurulması bilgileri şartnamede detaylı olarak belirtilmiştir. 18 Mart 2020 tarihi itibari ile duyurusu yapılmış olup, 20 Nisan 2020 tarihine kadar yarışmaya katılacak yazılımların teslim edilmesi gerekmektedir.

 

Yarışma için gerekli şartları içeren şartname dokümanına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

 

Ortaöğretime bağlı Fen, Sosyal Bilimler ve Anadolu liselerinde (sınavlı ve sınavsız) öğrenim görmekte olan öğrenciler arasında "KİTAP OKUMA ELEŞTİREL BAKIŞ" adlı kitap okuma yarışması düzenlenecektir. 

Yarışma için gerekli şartları içeren şartname dokümanına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yarışmanın konusu ve amacı; öğrencilerin eleştirel düşünme ve eleştirel okuma becerileri kazanarak düşüncelerine ve hayatlarına doğru şekilde yön veren bireyler olmalarını sağlayamaya yöneliktir.

Okunması önerilen kitap listelerine buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Eleştirel bakış formuna buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Yarışmaya Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Fen, Sosyal Bilimler ve Anadolu liselerinde (sınavlı ve sınavsız) öğrenim görmekte olan öğrenciler katılabilir.

Başvuru tarihleri, yarışma tarihi, yeri ve dereceye girenlerin duyurulması bilgileri şartnamede detaylı olarak belirtilmiştir. 18 Mart 2020 tarihi itibari ile duyurusu yapılmış olup, 3 Nisan 2020 tarihine kadar yarışmaya katılacak eserlerin teslim edilmesi gerekmektedir.

 

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.