Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

“Öğretmenim” konulu fotoğraf sergisi, Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından 22 Kasım 2016 tarihinde Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında, Ankara Kızılay Metro Sanat Galerisinde “Öğretmenim” konulu fotoğraf sergisi açıldı. 
“Öğretmenim” konulu fotoğraf sergisi, Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde

Öğretmenler Günü etkinlikleri haftası kapsamında sanatseverlerin beğenisine sunulan fotoğraf sergisinin açılışı, Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin ve daire başkanlarının katılımıyla gerçekleşti.

 

Açılışta konuşan Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle öğretmenlerin evrensel mesajlarının sanatsal etkinlikler üzerinden de sürdüğünü ifade etti. Türkiye’nin eğitim-öğretim tarihinde okul ve sınıf ortamlarını yansıtan süreçleri anlatan fotoğrafların YEĞİTEK’in arşivinden oluştuğunu belirten Yıldız, “Kendimizi bir anda eğitim tarihimizin içinde bulacağımız bu serginin; geçmişi hatırlamaya, geleceğimizi yeniden inşa etmeye vesile olmasını diliyoruz.” dedi.  

 

Sergide geçmişten bugüne “öğretmen, öğrenci ve eğitim” konulu fotoğrafların yer aldığını belirten Yıldız,  serginin Türkiye’nin eğitim tarihine ilişkin bilgiler verdiğini dile getirerek, “Bu fotoğraf sergisi; karatahta ile başlayan sürecin, FATİH Projesi kapsamında okullarda dijital teknolojinin kullanılması ile birlikte ülkemizin nereden nereye geldiğinin göstergesidir, bu eğitim mücadelemizde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu. 

 

Yıldız, MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, MEB YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal Tırnakçı beraberindekilerle kurdele kesti. Ardından Ankara Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinden; Kemanlarda Ayla Durmuş, Sude Biricik, Viyolada Beste Nur Ural, Çelloda Halil İbrahim Saruce ve öğretmenleri Sibel Derya Özen’in şefliğinde müzik dinletisi sundu. Sergi, 29 Kasım’a kadar ziyarete açık olacak.

22-11-201622-11-201622-11-201622-11-2016

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.