Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

MEB YEĞİTEK’in hazırladığı “Öğretmenim” fotoğraf sergisi, Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında, 20 Kasım 2017 tarihinde Ankara Kızılay Metro Sanat Galerisinde “Öğretmenim” konulu fotoğraf sergisi açıldı.
MEB YEĞİTEK’in hazırladığı “Öğretmenim” fotoğraf sergisi, Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında, 20 Kasım 2017 tarihinde Ankara Kızılay Metro Sanat Galerisinde “Öğretmenim” konulu fotoğraf sergisi açıldı. Açılış törenine Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muammer YILDIZ ile YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI katıldı.

Sergide YEĞİTEK Fotoğraf Arşivi’nden seçilen 40 adet siyah-beyaz fotoğraf yer aldı. Fotoğraflar 1926’dan 1973’e kadar olan döneme ait Anadolu’nun farklı yerlerinde çekilmiş öğretmen ve öğrencileri anlatıyor.

Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muammer YILDIZ, serginin açılışında yaptığı konuşmada, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün her yıl olduğu gibi bu yıl da yapılan etkinliklerle coşkuyla kutlandığını ifade etti. YILDIZ, “Sergideki fotoğraflar Cumhuriyetimizin kuruluşundan günümüze gelinceye kadar öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerini ifade etmeleri açısından büyük önem taşıyor. Bu vesileyle öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum. Öğretmenlerimiz bizim için çok kıymetli çünkü onlar, evlatlarımızı yetiştiriyorlar, büyük küçük ayrımı gözetmeksizin bütün öğretmenlerimizin ellerinden öpüyorum.” diye konuştu.

YILDIZ, daha sonra beraberindekilerle birlikte serginin açılış kurdelesini kesti. Sergi, 26 Kasım’a kadar ziyarete açık olacak.

20-11-201720-11-2017

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.