Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

MEB YEĞİTEK ve Google heyetinden Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne ziyaret

YEĞİTEK Genel Müdürlüğü ve Google’dan bir heyet 19 Ocak 2017 tarihinde Google Eğitim Uygulamalarının öğretmen ve öğrencilere katkısı ile Chromebook cihazlarının test edilmesi amacıyla pilot okul olarak belirlenen Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti.
MEB YEĞİTEK ve Google heyetinden Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne ziyaret

YEĞİTEK Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Eyyup TANYILDIZ’ın başkanlığındaki heyet, Google eğitim ürünlerinin öğretmen ve öğrencilere katkısı adına pilot çalışma yapmak için Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Muhammed Fatih ZENGİN ile görüşerek kendisinden tam destek aldı. Pilot çalışma kapsamında, 10 Şubat 2017 tarihinde öğretmen ve öğrenciler Google Eğitim Uygulamalarının kullanımına yönelik verilecek eğitime katılacak. Eğitim öncesinde 10. sınıfta derse giren 10 farklı branş öğretmeni ile çalışma yapıldı.

 

Pilot uygulamada; bir sınıfta yer alan öğrenci ve o sınıfa eğitim veren öğretmenlere bedelsiz olarak Chromebook cihazı verilmesi, Chromebook´ların hızlı, rahat taşınabilir, dokunmatik tablet özellikleri  de olan hafif ve  öğrenci odaklı bir teknolojiye sahip olup olmadığının  anlaşılması ve sınıf içinde de interaktif bir şekilde ders işlenmesine katkısının ölçülmesi, Google eğitim ürünlerinin öğretmen ve öğrenciler tarafından kullanımlarının raporlarının alınması, BT yöneticilerinin  cihaz yönetim konsolunu kullanarak tüm cihazları uzaktan yönetebildiğinin görülmesi, uzaktan uygulama yüklenmesi, istenmeyen uygulamalara erişim engeli verilmesi, gerekirse silinmesi  ve cihazların kaybolmasının uzaktan engellenebilmesi konuları yer alıyor.

19-01-201719-01-201719-01-2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.