Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

MEB YEĞİTEK ile GSM operatörleri arasında "Geniş Bant İnternete Erişim Hizmet Alımı" sözleşmeleri imzalandı

MEB YEĞİTEK Genel Müdürlüğü ile GSM operatörleri arasında "Geniş Bant İnternete Erişim Hizmet Alımı" sözleşmeleri 24 Eylül ve 1 Ekim 2019 tarihlerinde imzalandı.
MEB YEĞİTEK ile GSM operatörleri arasında

MEB YEĞİTEK Genel Müdürlüğü ile GSM operatörleri arasında "Geniş Bant İnternete Erişim Hizmet Alımı" sözleşmeleri 24 Eylül ve 1 Ekim 2019 tarihlerinde imzalandı.

YEĞİTEK Genel Müdürlüğü tarafından FATİH Projesi kapsamında ihalesi gerçekleştirilen "Okulların Mobil (GSM) Şebekesi İle Geniş Bant İnternete Erişim Hizmeti" alımına ilişkin bu sözleşmeler ile Türkiye genelinde kablolu internet erişim imkânı olmadığı için uydu erişimi kapsamında değerlendirilen okullara uydu hizmetlerine kıyasla daha nitelikli, yüksek kapasiteli ve daha yönetilebilir internet erişim hizmetinin mobil (GSM) şebekesi ile alınması sağlandı.

YEĞİTEK Genel Müdürü Anıl YILMAZ ve VODAFONE TELEKOMÜNİKASYON A.Ş., TT MOBİL İLETİŞİM HİZMETLERİ  A.Ş. ve TURKCELL İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş. yetkilileri arasında gerçekleştirilen  imza törenlerinde  öğrencilerin mobil internet hizmet alımının önemi üzerinde duruldu.

36 aylık bir süreyi kapsayan bu sözleşmeler ile Millî Eğitim Bakanlığına bağlı 3374 okul, sunulan imkândan faydalanacak.

01-10-201901-10-201901-10-2019

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.