Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

MEB ile Nokta Elektronik ve Bilişim Sistemleri arasında 420 adet 3D yazıcı alımı sözleşmesi imzalandı

MEB ile Nokta Elektronik ve Bilişim Sistemleri arasında 420 adet 3D yazıcı alımı sözleşmesi imzalandı

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile Nokta Elektronik ve Bilişim Sistemleri arasında 420 adet 3D yazıcı alımı için 30 Aralık 2021 tarihinde sözleşme imzalandı. İmza törenine YEĞİTEK Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, Nokta Elektronik ve Bilişim Sistemleri Genel Müdürü Zafer Sülün ile İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Tuncay Yelboğa katıldı.

FATİH Projesi kapsamında 2022 yılında kurulumları tamamlanacak 3D yazıcılarla Bilişim Teknolojileri Laboratuvarlarında öğrencilerin sosyal etkinlik becerileriyle, üç boyutlu düşünme ve bilgi işlemsel düşünme becerilerini geliştirmeleri amaçlanıyor.

Üç boyutlu yazıcılar ile öğrenciler bilgisayar ortamında yaptıkları üç boyutlu tasarımların baskılarını alarak kendi üretimi olan nesneleri görebilecekler, üç boyutlu yazıcıların çalışma prensipleri hakkında doğrudan bilgi sahibi olabilecekler.

Tasarım temelli öğrenme süreçlerine katkı sağladığı araştırmalarla kanıtlanmış olan üç boyutlu yazıcılar sayesinde öğrenciler kendi tasarladıkları nesnelerin çıktısını alabilecekler.

Üç boyutlu yazıcılarla gözlerinde canlandırması zor nesneleri yakından görme imkânını elde edecek öğrencilerin, yaratıcı düşünceleri ve üretim becerileri artarken derslerdeki farklı konular farklı duyu organlarına hitap edeceğinden kalıcı bir öğrenme elde edebilecekler. 

31-12-202131-12-202131-12-2021

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.