Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

MEB, HUAWEI ile hibe protokolü imzaladı

Millî Eğitim Bakanlığı ile HUAWEI Telekomünikasyon Dış Ticaret Limited Şirketi arasında 3 Ekim 2017 tarihinde hibe protokolü imzalandı.
MEB, HUAWEI ile hibe protokolü imzaladı

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünde yapılan imza törenine MEB adına Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, HUAWEI Firması adına CNBG Ülke Müdürü Jiaxin LIU ile EBG Ülke MüdürüSerdar YOKUŞ katıldı. 1987 yılında kurulan dünyanın önde gelen global bilgi ve iletişim teknolojileri (ICT) çözüm sağlayıcılarından biri olan HUAWEI, sosyal sorumluluk bilinci ve yenilikçi bilgi toplumuna katkı sağlamak amacıyla İstanbul, Ankara ve Kayseri illerindeki üç okulu FATİH Projesi bileşenleri ile donatacak.

YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, protokolün imzasında yaptığı konuşmada; HUAWEI firması ile Bakanlığımız arasında imzalanan iş birliği protokolü ile HUAWEI Türkiye’nin ülkemizdeki üç okulun ağ altyapısını, etkileşimli tahtalarını ve FATİH Projesiyle ilgili tüm bileşenlerini temin edeceğini söyledi. TIRNAKÇI: “Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin hizmetine sunulacak bu iş birliğinin başlangıç olmasını diliyorum. HUAWEI’nin eğitimimize yapacağı katkılardan dolayı HUAWEI Türkiye Genel Müdürlüklerine ve merkeze teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlara vesile olur.” diye konuştu.

HUAWEI Firması adına da CNBG Ülke Müdürü Jiaxin LIU şunları söyledi: “Türkiye Millî Eğitim Bakanlığına, Genel Müdürlüğünüze ve daire başkanlarınıza bize bu şansı tanıdıkları için teşekkür ederiz. Ülkenize bu katkıyı vermekten gurur duyuyoruz.” 

 

03-10-201703-10-2017

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.