Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Karadeniz Kitap Fuarı 2015 – Samsun açıldı

    Karadeniz Kitap Fuarı 2015 - Samsun, 18 Mayıs Pazartesi günü saat 12.00’de TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle açıldı.
Karadeniz Kitap Fuarı 2015 – Samsun açıldı

 

 

Açılışa, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Millî Eğitim Müdürü Aytekin Girgin belediye başkanları ve protokol üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Fuarın açılışında konuşan Vali İbrahim Şahin, öncelikle fuar binasının inşaatını yapanlara ve bu fuarı düzenleyen Tüyap Genel Müdürüne teşekkür ederek konuşmasına başladı. Bu kitap fuarının Karadeniz Bölgesindeki en büyük kitap fuarı olduğunu dile getirerek okumada 7-14 yaş sınırındaki çocukların iyi birer okur olduğu ancak daha sonraki yaşlarda kitap okuma oranının azaldığını dolayısıyla 14 yaşın üzerindeki genç ve yetişkinlerde kitap okuma oranının artışını sağlamaya yönelik çalışmaların yapılması gerektiğini belirtti. Bu çalışmaların başında da kitap fuarlarının geldiğini söyleyerek sanal ortamda kitap okumayla basılı kitaba dokunmanın aynı hazzı vermediğini dile getirdi ve bu kitap fuarının büyüyerek gelecek yıllarda da devam etmesi gerektiğini söyledi.

Karadeniz’de YEĞİTEK Fırtınası

Fuarda Millî Eğitim Bakanlığını, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü temsil etti. Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Millî Eğitim Bakanlığı standımızı ziyaret etti.

Vali Şahin ve beraberindeki heyet, Eğitimde Fatih Projesi hakkında bilgi aldı. Etkileşimli tahtada anlatılan 10. sınıf coğrafya dersinin işlenişini öğrencilerle birlikte izledi.

Fuarda öğrenciler, öğretmenler ve ziyaretçiler projelerimizdeki son gelişmeleri yakından inceleme fırsatı buluyor. Etkileşimli tahta ve tabletlerin sınıf içerisinde nasıl kullanıldığı örnek ders anlatımlarıyla katılımcılara sunuluyor. Stantta projelerle ilgili tablet, etkileşimli tahta gibi tanıtım materyallerini sergilemenin yanı sıra projelerimizi tanıtan broşür ve promosyon ürünlerinin de dağıtımı yapılıyor.  Ayrıca ziyaretçilere Eğitimde Fatih Projesi ve EBA tanıtım faaliyetleri hakkında anket yapılıyor.

Karadeniz Bölgesinin ilk kitap fuarı; 150 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu, 50 kültür etkinliği ve imza günlerinde 500 yazarı konuk edecek. 18 – 24 Mayıs 2015 tarihleri arası açık kalacak fuarda pek çok değerli yazar okurlarıyla buluşacak.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.