Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Kamerun İstihdam ve Mesleki Eğitim Bakanı YEĞİTEK’i ziyaret etti

Kamerun İstihdam ve Mesleki Eğitim Bakanı Zacharie PEREVET, 21 Şubat 2018 tarihinde Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.  
Kamerun İstihdam ve Mesleki Eğitim Bakanı YEĞİTEK’i ziyaret etti

Kamerun İstihdam ve Mesleki Eğitim Bakanı Zacharie PEREVET, 21 Şubat 2018 tarihinde Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.

YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, YEĞİTEK İletişim Daire Başkanı M. Sadık ARSLAN,  Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Mehmet RÜŞEN, Eğitim Bilişim Sistemleri Daire Başkanı Gültekin KEKEÇOĞLU, Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı M. Hakan BÜCÜK, Sistem Yönetimi Daire Başkanı Gürhan ÇİÇEK ve Eğitim Teknolojileri ve Teknik Destek Hizmetleri Daire Başkanı R. Zafer TEKİN tarafından karşılanan Kamerun İstihdam ve Mesleki Eğitim Bakanı Zacharie PEREVET ve Şube Müdürü İbrahim ABBA ile bir toplantı gerçekleştirildi.

YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, Daire Başkanlarını heyetle tanıştırdıktan sonra Genel Müdürlüğün faaliyetlerinden bahsetti. MEB YEĞİTEK olarak amaçlarının öğrencileri günümüz teknolojisiyle buluşturup onları geleceğe hazırlamak olduğunu belirtti. FATİH Projesi’nin hem eğitim ve teknoloji yatırımı hem de katma değer projesi olduğunun altını çizen TIRNAKÇI, Türkiye’nin eğitim alanında yaptığı en kapsamlı projelerden biri olduğunu, bu yolla öğrencilerimizi geleceğe taşımak istediklerini söyledi.

FATİH Projesi ve EBA hakkındaki sunumların gerçekleştirilmesinden sonra heyetin konu ile ilgili merak ettikleri ayrıntılar hakkında bilgiler verildi.

Ardından Kamerun İstihdam ve Mesleki Eğitim Bakanı PEREVET kendi ülkelerindeki eğitim sistemini anlattı. İçinde bulundukları imkânsızlıklara değinen Bakan, YEĞİTEK Genel Müdürü ve Daire Başkanlarını ülkelerine davet etti. Eğitim teknolojileri konusunda Türkiye’den fikir ve destek almak istediklerini ifade etti.

Hediyeleşme ve iyi dileklerle toplantı son buldu.

22-02-201822-02-201822-02-201822-02-201822-02-201822-02-2018

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.