Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Harezmî Eğitim Modeli 14 ile yaygınlaştırılıyor

Harezmî Eğitim Modeli Eğitici Eğitimi Çalıştayı İstanbul’da Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde 12 Şubat 2018’de başladı. 
Harezmî Eğitim Modeli  14 ile yaygınlaştırılıyor

Harezmî Eğitim Modeli Eğitici Eğitimi Çalıştayı İstanbul’da Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde 12 Şubat 2018’de başladı. Dört gün sürecek olan Çalıştay’a Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM, YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, YEĞİTEK Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Hakan BÜCÜK, İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk YELKENCİ ile Prof. Dr. Şirin KARADENİZ katıldı.

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından geliştirilen bir eğitim projesi olan Harezmî Eğitim Modeli, İstanbul’da 50 okulda uygulanıyor. Pilot olarak belirlenen 14 ilde de çalışmalarına başlanan eğitim modelini uygulayacak olan öğretmenlere eğitim verilmesi amacıyla düzenlenen “Harezmî Eğitim Modeli Eğitici Eğitimi Çalıştayı”ı 16 Şubat’ta son bulacak.  

ERDEM: “Sorun çözmede kıvılcıma ihtiyacımız var”

Çalıştay’ın açılış töreninde konuşan Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM, projenin çok önemli olduğunu vurgulayarak buluşların hepsinin toplumun içinde sosyalleşmiş kişiler tarafından ortaya çıktığını belirtti. “Sorun çözmede kıvılcıma ihtiyacımız var” diyen ERDEM, gittiği yerde bu modeli uygulayacak olan öğretmenleri kutladığını ifade etti.

YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI; Harezmî Eğitim Modeli’nin, zihinden makineye bilgisayar bilimi öğretimi ve disiplinler arası eğitim esasına dayandığına değindikten sonra şunları söyledi: “Millî Eğitim Bakanlığı adına Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü; hedeflediği sorgulamaya, araştırmaya ve üretime dayalı bir eğitimi FATİH Projesi ile hayata geçirmeye çalışıyor. Teknolojinin imkânlarını eğitimin hizmetine sunarken biliyoruz ki gelecek nesiller için en değerli şey, yeni fikirler üretmek ve bu fikirleri insanın hizmetine dönüşen veriler hâline getirmek olacak. Yeni fikirler üretmenin ise bir bütünü doğru parçalarla oluşturmaktan geçtiğinin farkındayız. FATİH Projesi ile açılan bu yolda Harezmî Eğitim Modeli, parçaları doğru bir biçimde bir araya getirerek ortaya konacak yeni fikirleri kurmakta önemli bir adım teşkil ediyor.”

İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk YELKENCİ ise yaptığı konuşmada Harezmî Eğitim Modeli’nin amacı, izlenilen yol ve hedefleri hakkında bilgiler vererek öğrencinin eğitimin öznesi olması gerektiğinin, bu eğitim modeli ile bu hedefe de ulaşacaklarının altını çizdi.

 

 13-02-201813-02-201813-02-201813-02-2018

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.