Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Dinçer Ateş, Paris’te Eğitimde FATİH Projesini tanıttı

Genel Müdürümüz Dinçer Ateş, 28-29 Ocak 2015 tarihlerinde Paris UNESCO Genel Merkezi’nde katıldığı Paydaşlar Toplantısında Eğitimde FATİH Projesinin tanıtımına ilişkin bir sunum yaptı.
Genel Müdürümüz Dinçer Ateş, Paris’te Eğitimde FATİH Projesini tanıttı

 

“Öğretmenlerin ICT Yeterliliklerinin Desteklenmesinde Açık Eğitim Kaynaklarının Geliştirilmesi Paydaşlar Toplantısı”, 28-29 Ocak 2015 tarihlerinde Paris UNESCO Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Millî Eğitim Bakanlığını temsilen Genel Müdürümüz Dinçer Ateş ve Uzman Öğretmen Dr. Meral Alkan katıldı.

 

Dinçer Ateş, toplantıda ICT becerilerine ilişkin öğretmen eğitimlerinin gerçekleştirilmesinde en iyi uygulamalar kapsamında Eğitimde FATİH Projesini tanıttı.

 

Ateş, sunumunda Eğitimde FATİH Projesi ve proje bileşenlerine yer verirken toplantının içeriğine uygun olarak öğretmenlere Proje kapsamında verilen hizmet içi eğitimleri ve EBA’da yer alan içerikleri anlattı. Özellikle öğretmen eğitimleri alanında ulaşılan öğretmen sayısını büyük başarı olarak nitelendirdi. Ateş, toplantıda uzaktan eğitim uygulamaları ve altyapı çalışmalarını örnek uygulama olarak gösterdi.

 

Toplantıda; Finlandiya, Norveç, Ruanda, İspanya, Togo ve Kenya’nın yanı sıra Avrupa Okul Ağı ve Unesco Eğitimde Bilgi Teknolojileri Enstitüsü temsilcileri birer sunum yaptı.

 

Toplantı sonrası, ülkeler arasında iş birliğini artırma amaçlı olarak bir haberleşme platformu oluşturuldu.

 Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.