Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Gaziantep eTwinning bölgesel çalıştayı başladı

eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından eTwinning faaliyetlerinin yaygınlaştırılması ve kaliteli projeler üretilmesi için gerçekleştirilen Gaziantep Çalıştayı’nın açılışı 12 Ekim 2017’de yapıldı.
Gaziantep eTwinning bölgesel çalıştayı başladı

eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından eTwinning faaliyetlerinin yaygınlaştırılması ve kaliteli projeler üretilmesi için gerçekleştirilen Gaziantep Çalıştayı’nın açılışı 12 Ekim 2017’de yapıldı.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen eTwinning Çalıştayı, 12-14 Ekim 2017 tarihlerini kapsıyor.

Çalıştay YEĞİTEK Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı M. Hakan BÜCÜK, Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Mehmet RÜŞEN, Gaziantep İl Millî Eğitim Müdürü Cengiz METE ve Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Mehmet BAŞARAN’ın konuşmaları ile başladı.

M. Hakan BÜCÜK yaptığı konuşmada MEB’in üç ana hedefinin kalite, kapasite ve erişimin arttırılması olduğunu belirterek bu üst hedefler doğrultusunda başta FATİH Projesi ve EBA olmak üzere birçok çalışmanın öğretmenlerin ve öğrencilerin gelişimlerini desteklemek için kullanılan araçlar olduğunu söyledi. Ayrıca eğitimde teknoloji kullanımına yönelik büyük yatırımların dünyadaki gelişmeler ile paralel olarak ülkemizde başlatıldığını, bu çalışmalarda asıl önemli olanın öğretmenlerin mesleki gelişim ve dönüşümlerini, öğrencilerin başarılarını desteklemek olduğunu söyledi.

Çalıştaya Gaziantep, Adana, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Mardin, Mersin, Osmaniye ve Şanlıurfa olmak üzere 10 ilden farklı branş ve seviyeden eTwinning faaliyetine yeni başlayan 160 öğretmen ve il koordinatörleri katılıyor. 20 gönüllü öğretmenin yaptığı projelerin tanıtım stantları da çalıştayda yer alıyor.

Üç gün boyunca devam edecek çalıştayda, “eTwinning Nedir?”, “eTwinning’de öğretmenlere sunulan kişisel ve mesleki gelişim imkânları nelerdir?”, “Eğitimde Değişim ve Dönüşüm, EBA eTwinning Entegrasyonu, Eğitimde Teknoloji kullanımı”, “Web 2.0 araçları”, “Proje tabanlı eğitimi”, “STEM”,  “Kodlama, Bilinçli ve Güvenli İnternet Kullanımı, kalite etiketi kriterleri” konularında eğitimler verilecek.

Çalıştayın ayrıntılarına ulaşmak için tıklayınız:http://etwinningonline.eba.gov.tr/gaziantep-bolgesel-calistayi-2017/


12-10-201712-10-201712-10-2017

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.