Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

FATİH Projesi ve EBA, Educashow’da tanıtıldı

Güncel eğitim ihtiyaçları doğrultusunda, eğitim sektörüne yönelik yeni malzeme, teknoloji ve hizmetler geliştirip üreten firmaları bir araya getiren Educashow kapılarını ICEC - İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı´nda açtı. Bu yıl 31 Mart- 03 Nisan 2016 tarihleri arasında 9.´su düzenlenen fuara, Millî Eğitim Bakanlığı adına İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Fatih Projesi İstanbul il koordinatörlüğü katıldı.
FATİH Projesi ve EBA, Educashow’da tanıtıldı

 Açılışını Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü İletişim Daire Başkanı Muhammed Sadık ARSLAN ve İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa AYDIN’ın yaptığı fuarda Millî Eğitim Bakanlığı standında FATİH Projesi ve EBA ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı. Ziyaretçilerden gelen sorular, stantta görev alan FATİH Projesi Eğitmenleri (Hamit İVGİN, Dinçer DEDE, Neslihan BEKTAŞ, Serkan SOLMAZ, Ali ÇİMEN, Esin Burcu İLİŞ) ve yine FATİH Projesi Rehber Öğretmenleri (Süleyman KARATAŞ, Ömer TÜRKOĞLU, Aslı ÇAKMAK, Erkan TAŞKAYA) tarafından cevaplandırıldı. Bunun yanında fuar süresince her gün 11:00 - 12:00 ile 14:00 - 15:00 saatleri arasında Şişli ve Beşiktaş ilçelerinden gelen gönüllü öğretmen ve öğrenciler, FATİH Projesi kapsamında kendilerine dağıtılan tablet bilgisayarlarıyla etkinliğe katılarak ders simülasyonları gerçekleştirdiler. YEĞİTEK´ten gelen uzmanlar tarafından dört gün boyunca EBA ve LYS uygulamaları ile ilgili çeşitli sunumlar yapıldı. 

Türkiye´nin ve dünyanın en iyi firmalarının eğitime yönelik en yeni ürün, strateji ve modellerini sergiledikleri Educashow´da eğitim sektörüne yönelik en yeni bilgisayarlar, tabletler, yazılımlar, üç boyutlu eğitim materyalleri, laboratuvar sistemleri, robotik uygulamalar, okul ve sınıf dizaynları, okul mobilyaları ve zekâ kullanım kapasitesini arttıran materyaller fuarın öne çıkan ürünlerinden bazılarını oluşturdu. Eğitim verenlerle eğitime malzeme, teknoloji ve hizmet geliştiren firmaları aynı çatı altında toplayan Educashow ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

 

 11-04-201611-04-201611-04-201611-04-2016

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.