Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

“Eve dön! Şarkıya dön! Kalbine dön!”

YEĞİTEK Genel Müdürlüğü Kütüphanesi, Genel Müdür Bilal TIRNAKÇI tarafından 26 Eylül 2017 tarihinde hizmete açıldı. Açılışa İletişim Daire Başkanı Muhammed Sadık ARSLAN, Eğitim Bilişim Sistemleri Daire Başkanı Gültekin KEKEÇOĞLU, Sistem Yönetimi Daire Başkanı Gürhan ÇİÇEK, Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı M. Hakan BÜCÜK ile kurum personeli katıldı.
“Eve dön! Şarkıya dön! Kalbine dön!”

Açılışta konuşan YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, kitap okumanın önemini vurguladı. Şair İsmet ÖZEL’in “Eve dön! Şarkıya dön! Kalbine dön!” mısraını okuyarak insanın kendisine dönmesinin, kendisini geliştirmesinin ve iyileştirmesinin yolunun okumaktan geçtiğini belirten TIRNAKÇI, sözlerine şöyle devam etti: ‘’Toplumsal huzur ve barışın temin edilmesinde kitap okumanın büyük bir önemi var. Yeni neslin kitap okumasını istiyorsak ilk önce eğitim dünyasına şekil vermeye çalışan bizlerin ve özellikle öğretmenlerimizin sürekli okuması ve kendini geliştirmesi gerekir. Bu sebeple kütüphanemizin yeni okumalara ve araştırmalara hizmet etmesini diliyorum. Kurum çalışanlarımıza hayırlı olsun.” TIRNAKÇI, ayrıca kütüphanenin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Ardından İletişim Daire Başkanı Muhammed Sadık ARSLAN tarafından Genel Müdür Bilal TIRNAKÇI’ya kütüphanenin kurulması için verdiği desteklerden ötürü çalışanlar adına hazırlanmış bir kitap mührü takdim etti.

Kurum personeli tarafından okunmak ve EBA içeriklerinin hazırlanmasında kullanılmak üzere derlenen kitaplar, birçok yayınevinin bağışı ve kurumda yıllar içinde birikmiş kitaplardan meydana geliyor.

 

Yaklaşık üç bin kaynak kitaptan oluşan kütüphane, aynı zamanda kurum personelinin birbirleriyle iletişim kurabileceği ortak mekan olarak düzenlenmiş bir şekilde hizmete açıldı. 

 

27-09-201727-09-201727-09-201727-09-2017

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.