Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

eTwinning Türkiye ve Litvanya Çift Taraflı İrtibat Semineri

eTwinning faaliyeti kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne bağlı Türkiye Ulusal Destek Servisi koordinesinde Türkiye ve Litvanya Çift Taraflı İrtibat Semineri 7-10 Nisan 2016 tarihinde Nevşehir’de gerçekleştirildi.  
eTwinning Türkiye ve Litvanya Çift Taraflı İrtibat Semineri

Avrupa´da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacıyla yürütülen eTwinning faaliyeti kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne bağlı Türkiye Ulusal Destek Servisi koordinesinde Türkiye ve Litvanya Çift Taraflı İrtibat Semineri 7-10 Nisan 2016 tarihinde Nevşehir’de gerçekleştirildi.  Açılışa Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Mustafa Hakan Bücük, eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi Koordinatörü Mehmet Fatih Döğer, İl Göç İdaresi Müdürü Ömer Taşçı, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Doğan Kürekli, Şube Müdürü Ramazan Bıyıklıoğlu, Litvanya eTwinning Ulusal Destek Servisi Koordinatörü Violeta Ciuplyte, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Aksaray, Kayseri, Kırşehir, Konya, Niğde ve Nevşehir illerimizden katılımcılar ile birlikte Litvanya’dan gelen öğretmenlere eTwinning ve Uluslararası Eğitim, e Twinning Nedir, eTwinning Portalı, eTwinning Live ve Twinspace kullanımı, Web 2.0 Araçları, İnternet Güvenliği, İyi Örnekler temel başlıkları altında uygulamalı eğitim verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Mustafa Hakan Bücük: “eTwinning faaliyeti öğretmenler için bir fırsattır. Çevrimiçi araçları kullanarak Avrupa’daki herhangi bir meslektaşıyla proje üretebilecekleri, işbirliği yapabilecekleri, yabancı dil ve Bilişim Teknolojilerini kullanma becerilerini geliştirebilecekleri bir platformdur.” dedi.

 

Seminer düzenlenen sertifika töreniyle son buldu.

20-04-201620-04-201620-04-2016

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.