Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Eğitimde FATİH Projesi ve EBA, Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda tanıtılıyor

TÜYAP tarafından Türkiye Yayıncılar Birliğinin işbirliğiyle düzenlenen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 4 Kasım 2017 tarihinde başladı.
Eğitimde FATİH Projesi ve EBA, Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda tanıtılıyor

Eğitimde FATİH Projesi ve EBA, Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda tanıtılıyor

 

TÜYAP tarafından Türkiye Yayıncılar Birliğinin işbirliğiyle düzenlenen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 4 Kasım 2017 tarihinde başladı. Büyükçekmece’deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuar,  Avrupa’nın okura ulaşan en büyük kitap fuarı olma özelliğini taşıyor. Bu yıl otuz altıncısı düzenlenen, yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 850 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katıldığı fuarda FATİH Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı’nın (EBA) tanıtımları yapılıyor. Her yıl olduğu gibi  Millî Eğitim Bakanlığını, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün temsil ettiği fuarın ilk günü MEB Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre BİLGİLİ, standa gelerek öğrencilerle etkileşimli tahtada kodlama etkinliği yaptı ve velilerle sohbet etti.

 

Millî Eğitim Bakanlığının fuarda açtığı standa öğrenci, öğretmen ve velilerden oluşan yoğun bir katılımcı akını var. Fuarda, eğitim teknolojilerinin sunduğu imkânları; okulların, dersliklerin, öğretmen ve öğrencilerin istifadesine sunmak üzere başlatılan FATİH Projesi hakkında ziyaretçilerin soruları cevaplandırılıyor. Fuarı gezen her yaş grubundan ziyaretçiye stant içindeki kiosklar ve örnek sınıf uygulamaları ile EBA portalini yakından tanıma imkânı sunuluyor. Aynı zamanda ziyaretçilerden gelen görüş ve öneriler anketler aracılığıyla kayıt altına alınıyor. Standı ziyaret eden öğrencilere yönelik olarak da bilgi yarışmaları düzenleniyor. Katılan her öğrenciye çeşitli hediyeler veriliyor.

 

MEB Kültür Yayınları YEĞİTEK standında

 

Stantta bu yıl da Eğitim Araçları ve Yayımlar Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen “2023 Yayın Projesi” kapsamında MEB Kültür Yayınlarından çıkan 56 adet kitabın tanıtım ve satışı da yapılıyor. Yayınlar arasında uzun süredir baskısı bulunmayan Resimli Türk Edebiyatı Tarihi, Çocuk ve Gençlik Edebiyatına Giriş, Seçme Masallar, Leyla ile Mecnun (Nizami) ve Millî Eğitim Bakanlığının geçmişten günümüze yayımladığı eserlerin üç ciltlik bibliyografyası da yer alıyor.

 

Öğretmen, öğrenci ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği fuar 12 Kasım’a kadar devam edecek.

06-11-201706-11-201706-11-201706-11-201706-11-201706-11-201706-11-2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.