Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Eğitimde FATİH Projesi TEF İstanbul’da tanıtıldı

Eğitim Teknolojileri Derneği (EĞİTEKDER) tarafından İstanbul Kongre Merkezi´nde 11-13 Kasım tarihleri arasında TEF İstanbul (Teknoloji ve Eğitim Fuarı)’un birincisi düzenlendi. Fuarın açılışı, Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü İletişim Daire Başkanı Muhammed Sadık ARSLAN ve İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk YELKENCİ’nin katılımlarıyla gerçekleşti.
Eğitimde FATİH Projesi TEF İstanbul’da tanıtıldı

TEF; eğitim ve teknoloji alanında faaliyet gösteren uluslararası ve yerel firmaların eğitim çözümlerini, eğitim teknolojileri alanındaki uzman kişileri, sivil toplum örgütlerini ve eğitim kurumlarında gerçekleştirilen iyi örnekleri katılımcıları ile buluşturdu.

Ziyaretçilerin Türkiye ve dünyada eğitim alanında yapılan çalışmaları yerinde görmelerini ve deneyimlemelerini sağlamak için gerçekleştirilen bu organizasyonda FATİH Projesi’nin tanıtımı İletişim Daire Başkanlığı personeli tarafından açılan bir stantla yapıldı. Fuarda YEĞİTEK Genel Müdürlüğü Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Mehmet RÜŞEN ve ekibi de yer aldı.

Fuarda 78 farklı konuşma ve 12 panel programı 7 ayrı salonda gerçekleştirildi. Bu oturumlarda STEM, Robotik ve Eğitimde İnovasyon öne çıkan konular oldu. Ayrıca öğrenci stantları kurularak sunum ve poster çalışmaları yapma imkânı sağlandı.

Her yıl düzenlenmesi planlanan TEF’te,  4-5 Kasım 2016 tarihlerinde Millî Eğitim Bakanlığı YEĞİTEK Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi” ile ilgili olumlu geri bildirimler alındı. Bu vesileyle fuarda Millî Eğitim Bakanlığının, eğitim teknolojileri alanındaki başat rolünün altı çizildi.

 

15-11-201615-11-201615-11-201615-11-2016

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.