Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Eğitimde FATİH Projesi, Didacta Stuttgart Fuarı’nda tanıtıldı

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Millî Eğitim Bakanlığını temsilen dünyanın en önemli eğitim etkinliklerinden Didacta Stuttgart Fuarı’na katıldı. 
Eğitimde FATİH Projesi, Didacta Stuttgart Fuarı’nda tanıtıldı

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Millî Eğitim Bakanlığını temsilen dünyanın en önemli eğitim etkinliklerinden Didacta Stuttgart Fuarı’na katıldı.

Her yıl Almanya’da düzenlenen Didacta Fuarı bu sene 14-18 Şubat 2017 tarihleri arasında Stuttgart’ta düzenleniyor. Fuar, “Erken Eğitimde Yenilikler ve Güncel Uygulamalar”, “Okul/Üniversite/Mesleki Eğitim” ve “Eğitim Teknolojileri” ana temalarıyla açıldı. 9 holden ve 900 stanttan oluşan fuara politikacılar, öğretmenler, eğitim uzmanları, yazılım ve içerik geliştiricileri ile öğrenciler katılıyor. Fuarda sergi alanının yanı sıra eğitimle ilgili konferanslar ve paneller düzenleniyor. 1500’den fazla etkinlik gerçekleştirilerek eğitime dair birçok konunu üzerinde durulması hedefleniyor.

MEB Standı, Didacta Eğitim Teknolojileri holündeki ilgi odaklarından biri hâline geldi

Millî Eğitim Bakanlığının fuarda açtığı 4B72 numaralı stantta Eğitimde FATİH Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) tanıtılıyor. Bu tanıtımla MEB Standı, fuarın eğitim teknolojileri holündeki ilgi odaklarından biri hâline geldi. Dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen çok sayıda ziyaretçi Türkiye’nin FATİH Projesi’yle eğitim teknolojileri alanına öncülük eden projelerden birine sahip olduğunu ve bu yönüyle Türkiye’yi takdir ettiklerini dile getirdi. Yazılım ve içerik firmalarından Fatih Projesi’ne katkı sağlamak için birçok iş birliği teklifi geldi.

Fuara YEĞİTEK İletişim Daire Başkanı M. Sadık ARSLAN, Eğitim Bilişim Sistemleri Daire Başkanı Dr. Yakup YÜKSEL, Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Mehmet RÜŞEN,Eğitim Teknolojileri ve Teknik Destek Hizmetleri Daire Başkanı Gürhan ÇİÇEK ve uzman öğretmenler katıldı.

16-02-201716-02-201716-02-201716-02-2017

 

 

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.