Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

EBA’nın içerik ekosistemi eğitim fakültelerine açıldı

Türkiye’deki bütün eğitim fakültelerinin akademisyen ve öğrencileri e-devlet şifreleriyle artık EBA’ya giriş yapabilecek. 
EBA’nın içerik ekosistemi eğitim fakültelerine açıldı

Türkiye’deki bütün eğitim fakültelerinin akademisyen ve öğrencileri e-devlet şifreleriyle artık EBA’ya giriş yapabilecek. Böylece eğitim fakülteleri akademisyenleri; öğrencilerinin, geleceğin eğitim sistemine hazır hâle gelmesinde, akademik çalışmalarında, yüzlerce uygulama ve binlerce içeriğe sahip olan EBA’yı kullanabilecek.

Öğretmen ve öğrencilerin hizmetine sunulan çevrim içi bir sosyal eğitim platformu olan EBA, eğitim fakültelerine hizmet vermek suretiyle geleceğin öğretmenlerinin eğitim teknolojileri ve e-içerik hazırlama konusunda donanımlı olarak göreve başlamalarının yolunu açacak.

Herkes tarafından erişilebilen platforma ek olarak yine EBA çatısı altında sadece kayıtlı kullanıcılara açık olan EBA Ders’e eğitim fakülteleri akademisyen ve öğrencileri rahatlıkla ulaşabilecekler. EBA Ders’te kazanımlarla eşleştirilmiş içerikler, içerik üretim sistemi ve paylaşım duvarı gibi özellikler bulunuyor. Ayrıca öğretmen ve öğrencilerin dosyalarını saklayabildikleri ve birbirleri ile paylaşabildikleri EBA Ders içindeki Dosyalarım bölümünü kullanabilecek olan bu akademisyen ve öğrenciler, içerik üretim araçlarından faydalanabilecek ve hazırladıkları eğitim içeriklerini EBA’da yayımlayabilecekler.

EBA’da okul öncesinden başlayarak her sınıf seviyesine uygun çok sayıda eğitsel haber, video, soru, görsel, ses, kitap, dergi, doküman, infografik, infovideo, etkileşimli uygulama, dosya saklama alanı ve içerik üretim sistemleri yer alıyor. Eğitime teknoloji entegrasyonunun sahadaki başarılı yansıması olan EBA’yı öğretmen adaylarının daha göreve başlamadan aktif bir şekilde kullanması hedefleniyor. Böylece bu adaylar, göreve başladıklarında dünyanın en geniş eğitim platformunun ayrıntılarına ve işleyişine hâkim olacaklar.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.