Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

EBABİL dergisi, yeni sayısını “FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi (ETZ) 2018”e ayırdı

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan EBABİL dergisinin beşinci sayısı yayımlandı. Derginin “BAHAR 2019” döneminde dosya konusu olarak 2-3 Kasım 2018 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen “FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2018 (ETZ)” ele alındı.
EBABİL dergisi, yeni sayısını “FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi (ETZ) 2018”e ayırdı

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan EBABİL dergisinin beşinci sayısı yayımlandı. Derginin “BAHAR 2019” döneminde dosya konusu olarak 2-3 Kasım 2018 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen “FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2018 (ETZ)” ele alındı. 155 bildirinin sunulduğu, 49 oturum, 72 atölye çalışması ve 5 panelin yapıldığı zirveye 5 binin üzerinde bir katılım oldu.

Dergide; Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce düzenlenen (ETZ 2018)’de yer alan birçok oturumdan izlenimler, zengin görseller eşliğinde okurun beğenisine sunuldu. Zirveden öne çıkan ayrıntılarının yer aldığı dergide: Bilişim Etiği, Dil Öğreniminde Teknoloji Kullanımı, Eğitimde Engelsiz Bilişim, Oyun Temelli Öğrenme, Robotik Eğitimi gibi birçok başlığa dair yazı bulunuyor. Derginin “Basından Seçtiklerimiz” bölümünde zirvenin basındaki yansımalarını izlemek mümkün.

Ayrıca derginin YEĞİTEK adıyla 2015’ten bu yana yayımlanan beş sayısı ve EBABİL adıyla 2017’den bu yana yayımlanan beş sayısı TURKCELL Dergilik uygulamasında yer alacak. Eğitim-bilişim-kültür ağırlıklı yazı ve görsellerin yer aldığı bu sayılar, eğitim teknolojileri ile ilgilenenlerin yanı sıra eğitimde yeniliğe merak duyanlar için kaynak niteliği taşıyor.

EBABİL’in beşinci sayısına http://yegitek.meb.gov.tr/ebabil5/index.html adresinden ulaşabilirsiniz.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.