Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

EBA Radyo test yayınlarına başladı

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından kurulan “EBA Radyo” test yayınlarına başladı.
EBA Radyo test yayınlarına başladı

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından kurulan “EBA Radyo” test yayınlarına başladı. Öğrencilerin eğlenerek öğrenmelerini ve ders konularını pekiştirmelerini amaçlayan EBA Radyo, farklı içerikler sunmak üzere Mayıs ayından itibaren, öğrencilerin hizmetinde. EBA Radyo; ders içerikleri, çocuk programları, romanlar, masallar, şiirler, şarkılar ve arşiv programları ile öğrencilerin kullanımına açıldı.  

Öğrenciler, mobil uygulaması da olan radyo yayınından edebiyat, felsefe, coğrafya, tarih gibi sözel dersleri, öğretmenlerin anlatımıyla dinleyebilecek. Derslerin yanı sıra Ahmet Hamdi Tanpınar, Ömer Seyfettin, Reşat Nuri Güntekin gibi Türk edebiyatının önemli yazarlarının eserlerine ilişkin kısa tanıtıcı bilgiler, özel metinler ve seslendirmeler eşliğinde EBA Radyo´da yayımlanmaya başladı.

Eski radyo tiyatroları ile Türk Müziği ve Türk Halk Müziği albüm arşivleri EBA Radyo’da

YEĞİTEK, EBA Radyo ile eski radyo tiyatroları, Türk Müziği ve Türk Halk Müziği albümlerinden oluşan geniş arşivini gençlerle buluşturuyor. Öğrenciler, radyodan müzik dinlerken edebiyat, felsefe ve diğer sözel derslere ilişkin bilgi notlarını ekranda görerek, derslerde edindikleri kazanımları pekiştirebilecek.

Diğer yandan YEĞİTEK tarafından, FATİH Projesi ile ilgili gelişmelerin duyurulması, EBA´nın uygulamalarının yaygınlaştırılması ve öğrencilerin kazanımlarının artırılması amacıyla Eğitimde FATİH Projesi, EBA, Eğitimde FATİH Projesi ETZ isimli sosyal medya hesapları; Twitter, Facebook ve Instagram üzerinden öğretmen, öğrenciyle buluşuyor. Ayrıca öğrenciler için matematik, fen bilimleri gibi sayısal derslere ait soruların çok kısa çözüm videoları da EBA´nın sosyal medya platformunda yayımlanmaya başlayacak.

EBA Radyo’ ya "http://www.eba.gov.tr/radyo" adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

06-06-2017

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.