Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

EBA, İleri Teknolojiler Temasıyla Gerçekleştirilen 3. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı"nda

Türkiye Verimlilik Vakfınca düzenlenen "3. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı"nın açılışı 9 Haziran 2021 tarihinde ATO Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleşti.
EBA, İleri Teknolojiler Temasıyla Gerçekleştirilen 3. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı

Türkiye Verimlilik Vakfınca düzenlenen "3. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı"nın açılışı 9 Haziran 2021 tarihinde ATO Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleşti.

"3. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı"na Millî Eğitim Bakanlığı adına Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü açtığı stantla katıldı. Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve bakan yardımcısı Reha Denemeç, standı ziyaret ederek yürütülen projelerle ilgili yetkililerden bilgi aldı.

"İleri Teknolojiler" temasıyla gerçekleştirilen fuarda Millî Eğitim Bakanlığının da "EBA" markasıyla yer aldığını belirten Ziya Selçuk, "Dünyaya eğitimle ilgili yeni birtakım açılımları sağlamaya gayret ediyoruz. Türkiye'nin birikiminin burada olduğunu görüyorum. İnşallah buradan çok büyük motivasyonla çıkacak gençler büyük işlere imza atacaklar." diye konuştu.

YEĞİTEK Genel Müdürü Anıl Yılmaz da, Bakan Ziya Selçuk'a genel müdürlüğün projeleri hakkında bilgiler verdi. Stantta Genel Müdürlüğün projelerinden, "EBA, TRT EBA, EBA Akademik Destek, EBA Android TV, Pardus" uygulamalarının sunumları gerçekleştirildi. EBA Android TV üzerinde Canlı Ders gösterimi yapıldı. 60 tablet üzerinden EBA'da yer alan içeriklerin sunumu yapıldı. TRT EBA TV tanıtım videoları kiosk cihazında gösterildi. Ayrıca Bilişimle Üretim Pilot Uygulaması kapsamında yapılan çalışmaların tanıtımı için stantta özel bir bölüm ayrıldı. 7. sınıf öğrencileri bu pilot uygulama çerçevesinde yaptıkları, "Akıllı Ev, Akıllı Sera, Akıllı Araba, Çiçeklerimi Suluyorum ve Akıllı Kuş Evi" projelerini tanıttı.

12 Haziran'a kadar açık kalacak fuarda, YEĞİTEK standında bulunan 3 boyutlu yazıcı ile üretim, basit düzeyde tasarım ve çıktı atölyeleri gerçekleştirilecek.

09-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-2021

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.