Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Dr. McKenzie’den YEĞİTEK çalışanlarına “eğitim teknolojilerinin kullanımında iyi örnekler” konferansı

25 Mart 2019’da YEĞİTEK Genel Müdürlüğü UZEM salonunda Dr. Jamie McKenzie eğitim teknolojilerinin kullanımında iyi örnekler konulu bir konferans verdi.
Dr. McKenzie’den YEĞİTEK çalışanlarına “eğitim teknolojilerinin kullanımında iyi örnekler” konferansı

25 Mart 2019’da YEĞİTEK Genel Müdürlüğü UZEM salonunda Dr. Jamie McKenzie eğitim teknolojilerinin kullanımında iyi örnekler konulu bir konferans verdi.

Konferansa YEĞİTEK Genel Müdürü Anıl YILMAZ ve beraberinde Sistem Yönetimi Daire Başkanı Gürhan ÇİÇEK, İletişim Daire Başkanı Muhammed Sadık ARSLAN, Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Mehmet RÜŞEN, Eğitim Teknolojileri Geliştirme, Projeler Daire Başkanı M. Hakan BÜCÜK,  Eğitim Teknolojileri ve Teknik Destek Hizmetleri Daire Başkanı Asaf Murat KARAPINAR ve kurum çalışanları dinleyici olarak katıldı.

Bilgi iletişim teknolojileri ve öğrenci merkezli sınıflar hakkında yayınları bulunan, Amerika Birleşik Devletlerinde çalışmalarını sürdüren McKenzie, verdiği konferanslarla da eğitim teknolojileri alanında önde gelen isimlerinden biri. Lisansını Yale Üniversitesi’nde, yüksek lisansını Columbia Üniversitesinde, eğitim doktorasını Rutgers Üniversitesinde yapmış olan McKenzie, öğretmenlik ve idareciliğin yanı sıra Princeton Üniversitesi’nde (NJ) yardımcı müdürlük görevinde bulundu.  “From Now On - The Educational Technology Journal" isimli süreli yayının editörlüğünü yürütmekte olan Dr. Jamie McKenzie; sorgulama, düşünme becerileri, bilgi okuryazarlığı ve yeni teknolojilerin akıllı kullanımına odaklanan uluslararası bir konuşmacı. YEĞİTEK çalışanları için verdiği konferansta dünyada eğitim teknolojileri alanında yapılan yatırımlar, öğretmenlerin eğitim teknolojilerini sınıfta kullanma becerileri ve bu alanda yapılan iyi çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

İngilizce gerçekleşen konferansta başarıyı değerlendirme kriterlerinden gelişmiş düşünme, gelişmiş keşfetme ve problem çözme, gelişmiş okuma ve anlama, gelişmiş iletişim, gelişmiş matematiksel çıkarım basamakları ele alındı.

Son yirmi yılda araçlara bağlı kalmanın doğru olmadığına, mesleki gelişimin esas olduğuna ve bir okulu diz üstü bilgisayarlar gibi teknolojik aletlerle donatmanın kendi başına gelişim sağlamayacağına dair bir tecrübenin oluştuğunu belirten McKenzie; yatırım yapılan araçların sürekli eskiyeceğine ama öğretmenlerin gelişimine yapılan yatırımın kalıcı olacağına değindi.

Konferansın bitiminde YEĞİTEK Genel Müdürü Anıl YILMAZ tarafından kendisine plaket sunulan McKenzie, Türkiye’deki eğitim teknolojileri çalışmalarını ve FATİH Projesi’ni takdir ettiğini, umut vadeden bu çalışmaların devamlılığını dilediğini söyledi.

 25-03-201925-03-201925-03-201925-03-201925-03-201925-03-2019

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.