Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) içeriklerini kullandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) içeriklerini kullandı  
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) içeriklerini kullandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşi Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile birlikte 18 Kasım 2014 tarihinde Ankara Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesinin açılış törenine katıldı.

Açılıştan sonra, sınıfları ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) içerikleri kullanılarak işlenen coğrafya ve Kur’an-ı Kerim derslerini izledi. Etkileşimli Tahta ve tablet bilgisayarların kullanıldığı derse bizzat katılan ERDOĞAN, tablet bilgisayarlardaki içeriği kullandı. ERDOĞAN, ayrıca ders sonundaki online sınav sorusunu da cevapladı. Tabletteki uygulamaları çok beğendiğini dile getiren Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Fatih Projesinin eğitim dünyasına önemli fırsatlar sunduğunu belirten ERDOĞAN,  öğrencilere hitaben şunları söyledi: “Bu fırsatları iyi değerlendirin. Geleceğin başarılı sanatçıları, sporcuları, bilim insanları ve siyasetçileri sizlerin arasından yetişecek. Gençler, öz güvenli olacaksınız. Tarihinize bakıp özgüvenli olacaksınız. Ecdadınıza bakıp öz güvenli olacaksınız. Medeniyete, bilime, sanata, ecdadınızın yaptığı katkıları bilecek, öğrenecek, öz güvenli olacaksınız. Büyük bir ülkenin, güçlü bir ülkenin evlatları olduğunuzu idrak edecek, özgüvenli olacaksınız.”

e

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.