Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Bursa 13. Kitap Fuarı, Yeğitek için coşkulu geçti

      Bursa 13. Kitap Fuarı, 14 Mart 2015 Cumartesi günü saat 12.00’de TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle açıldı. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü  Bülent Arınç tarafından açılışı yapılan fuar, 300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşti. 17 Mart Salı günü açılan Bursa Eğitim Fuarıyla birlikte katılımcı sayısı daha da arttı.
Bursa 13. Kitap Fuarı, Yeğitek için coşkulu geçti

 

 

Açılışta katılımcılara hitaben konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Okuyan insan eğitimli, ahlaklı ve inançlı olur. Ben okuma serüvenime hikâye okuyarak başladım sonra romana geçtim. Neyi seviyorsanız ondan okumaya başlayın.” diyerek kitap hediyesini yeniden başlatmanın önemine değindi.

 22 Mart Pazar günü sona eren fuarda; söyleşi,panel, şiir dinletisi ve çocuk etkinlikleriyle birlikte 80 kültür etkinliği düzenlendi. Fuara, Eğitimde Fatih Projesini tanıtmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı adına Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü katıldı. Yeğitek standını anasınıfından liseye kadar birçok öğrenci grubu ziyaret etti.Eğitimde Fatih Projesi Sınıfında Bilişim Teknolojileri öğretmenleri ve branş öğretmenleriyle ders işleyen öğrencilerin standımıza ilgisi yoğundu. Fatih projesi ve EBA(Eğitim Bilişim Ağı) hakkında standımızda görevli öğretmenlerden bilgi alan katılımcı öğretmen ve öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Standımızı Bursa İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Cevat Öz ve Seyfettin Mayuk ziyaret ederek örnek sınıfta ders işlenişine katılan öğrencilere katılım sertifikası verdi. Araştırmacı-yazar Mustafa Armağan standımıza gelerek görevli öğretmenlerle sohbet etti.

 

Bursa’nın farklı okullarından gelen anasınıfı öğrencileri örnek sınıfta etkileşimli tahtadan kurumumuz tarafından hazırlanan “Kıpırdak ile Şıpırdak” adlı çizgi filmi izleyerek neşeli dakikalar geçirdi. Diğer yandan lise öğrencileri görevli branş öğretmenleriyle birlikte etkileşimli tahtada örnek ders uygulamaları yaptı. Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ise Matematik dersinden kendi hazırladıkları “Kümeler” adlı sunumu etkileşimli tahtada arkadaşlarına anlattı. Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi 11 ve 12. Sınıftan iki öğrenci, kendi geliştirdikleri ReBook adlı programı tanıttı. Dersin daha iyi ve hızlı işlenebilmesi için yapılmış bir program olan ReBook sayesinde öğrenciler EBA’da kitapları indirebilir, PDF, doc vb. dosyaları ReBook’a aktarılabiliyor.

 

EBA’da yer alan Bunları Biliyor musunuz?, Kelime Türetmece, Topla gel, öğretmenlerin hazırladığı ders videoları ile Çanakkale Geçilmez videoları çok dikkat çekti. Bursa Kitap Fuarı’nda,  Çanakkale zaferinin 100. Yılı da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.