Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Avrupa Eğitim Vakfı Heyeti YEĞİTEK'i Ziyaret Etti

Avrupa Eğitim Vakfı Heyeti YEĞİTEK'i Ziyaret Etti

Avrupa Eğitim Vakfı (ETF) Direktörü Xavier Matheu de Cortada ve beraberindeki heyet, 29 Mart 2022 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.

Heyette; Avrupa Eğitim Vakfı Başkanı Xavier Matheu de Cortada, Eğitim Politikaları Başkanı Georgios Zisimos, Türkiye Ülke Koordinatörü Lida Kita ve Sektör Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Balcı yer aldı.

Toplantıya; Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Ertuğrul Karalar, Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Mustafa Hakan Bücük, İletişim Daire Başkan Vekili Emrullah Uzun, Millî Eğitim Uzmanı Sümeyye Hatice Eral ve Dünya Bankası Proje Yöneticisi Bilgehan Özbaylanlı katıldı.

Toplantıda; Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen AB Projeleri, uluslarası iş birlikleri ve yeni proje teklifleri ile ilgili bir sunum yapıldı.

Heyetler arasında gerçekleşen görüşmede Avrupa Eğitim Vakfı ile Genel Müdürlüğümüz arasındaki mevcut iş birliği ve eğitim teknolojileri alanındaki yenilikçi çalışmalar değerlendirildi.

Cortada; Genel Müdürlüğümüzün sahip olduğu kurumsal deneyim, ekosistem geliştirme ve uluslararası projeler alanında AB ülkelerine de deneyim paylaşımı yapılmasını ve ETF'nin kurumsal ağına üye ülkelerle ortak toplantılar düzenlenmesini destekleyebileceklerini belirtti.

YEĞİTEK Genel Müdürü Ertuğrul Karalar ise ETF ile paylaşılacak deneyimlerden ve ortak yapılacak çalışmalardan memnuniyet duyacaklarını ifade etti. 

Ziyaret karşılıklı iş birliğine yönelik iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

29-03-202229-03-202229-03-2022

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.