Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Ankara Batı Koleji öğrencilerinden YEĞİTEK’ e ziyaret

Ankara Batı Kolejinden 46 kişilik bir grup öğrenci, 3 Mart 2015 günü Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti.
Ankara Batı Koleji öğrencilerinden YEĞİTEK’ e ziyaret

Ziyarete gelen üçüncü sınıf öğrencileri öğretmenleri eşliğinde önce TV Stüdyolarını gezerek buradaki araçların nasıl çalıştığı hakkında bilgi aldılar. Daha sonra Yeğitek İletişim Müzesini gezen öğrencilere, geçmişten günümüze iletişimin tarihini anlatan fotoğraflar ve eskiden kullanılan kamera ve kayıt cihazları gösterildi. Öğrenciler müzenin ardından Radyo Stüdyosuna geçti. Burada öğrencilere radyodan, bilgi yarışmalarının, çocuk tiyatrolarının çekimlerinin nasıl yapıldığı ile ilgili bilgi verildi. Ziyaretin son durağı ise FATİH Projesinin tanıtıldığı Fatih İzleme Salonu oldu. Burada dev ekranlardan projenin eğitim ayağında nasıl kullanılacağı hakkında bilgiler verildi, Öğrenciler çizgi film izledikten sonra kurumumuzdan mutlu bir şekilde ayrıldı.   

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.