Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

8. eTwinning Ulusal Konferansı Antalya’da başladı

8. eTwinning Ulusal Konferansı, 7 Aralık 2017 tarihinde Antalya’nın Serik ilçesinde başladı.
8. eTwinning Ulusal Konferansı Antalya’da başladı

8. eTwinning Ulusal Konferansı, 7 Aralık 2017 tarihinde Antalya’nın Serik ilçesinde başladı. Konferansa Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, Daire başkanları,  Bakanlık temsilcileri, Antalya İl Millî Eğitim Müdür yardımcısı Mehmet KARABACAK, eTwinning il koordinatörleri, Avrupa kalite etiketi alan başarılı öğretmenler ve akademisyenlerden oluşan 330 kişi katıldı.

Konferans açış konuşmalarını YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, eTwinning Türkiye Koordinatörü Mehmet Fatih DÖĞER ve Antalya İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet KARABACAK yaptı. 

“eTwinning faaliyetinde Avrupa ülkeleri arasında birinci sıradayız”

Bilal TIRNAKÇI konuşmasında; eTwinning faaliyetinin, öğretmenlerin öğrencileriyle birlikte proje yaptıkları Avrupa’nın en büyük okul ağı olduğunu belirterek şunları ifade etti: “Ülkemiz, portala kayıt yaptıran öğretmen sayısı, eTwinning portalına giriş ve kullanım oranı, gerçekleştirilen proje sayısı, çevrimiçi öğrenme grupları oluşturan öğretmen sayısı, çevrimiçi eğitime katılan öğretmen sayısı, katılım sağlanan etkinlik sayısı gibi birçok önemli göstergede Avrupa ülkeleri arasında birinci sıradadır. Bu başarıdan dolayı siz değerli öğretmenlerimize, il koordinatörlerimize ve Genel Müdürlüğümüzde eTwinning Faaliyetini özveriyle yürüten Ulusal Destek Servisi’ne teşekkür ediyorum. Hepiniz okulunuzda dersinize girip zil çalınca evinize gidebilirdiniz ama siz bunların hiçbirini yapmadınız. Siz Avrupa’daki rekabet edilebilirliğimizi artırmak ve çocuklarımıza daha iyi bir eğitim sunmak niyetiyle çalıştınız.”

TIRNAKÇI, FATİH projesinin nihai hedeflerine ulaşması bakımından eTwinning Türkiye faaliyetlerinin öneminin kaçınılmaz olduğuna dikkat çekerek konuşmasına şöyle devam etti: “Eğitimde FATİH Projesi hedeflerimizle, Avrupa’da e-okul eşleşmesi ve öğretmen eğitiminin yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa’da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin arttırılması amacıyla üye olduğumuz eTwinning Faaliyetinin hedefleriyle büyük ölçüde örtüştüğü görülmektedir.”

eTwinning Türkiye Koordinatörü Mehmet Fatih DÖĞER de konuşmasında; bu yıl 330 öğretmenin katıldığı 8. eTwinning ulusal konferansında projelerini paylaşmak isteyen öğretmenlerin 80 stant açacağını ve bu stantların 17’sinin atölye tarzında olup proje uygulamalarını içereceğine değindi.  

Programın devamında FATİH Projesi donanım ve yazılımlarını ve EBA’yı eTwinning projelerinde en iyi kullanan öğretmenlere ödülleri verildi. Program daha sonra proje stantlarında iyi örneklerin incelenmesiyle devam etti. 3 gün sürecek konferans, ikinci gün öğrencilerin ve öğretmenlerin nasıl proje yapacakları konusunda düzenlenen oturumlar ve 9 Aralık’ta yapılacak sertifika töreniyle sona erecek. 

07-12-201707-12-201707-12-201707-12-201707-12-201707-12-201707-12-201707-12-201707-12-2017 

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 9400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.