Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

7. Kocaeli Kitap Fuarı başladı

      7. Kocaeli Kitap Fuarı, “Kâğıttan Dünyaların Keşfi” sloganıyla kitapseverlere kapılarını açtı.
7. Kocaeli Kitap Fuarı başladı

7. Kocaeli Kitap Fuarı, bugün Uluslararası Fuar Merkez´inde düzenlenen törenle açıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, belediye başkanları ve protokol üyeleri ile vatandaşların katılımıyla açılan fuara bu yıl 350 yayınevi katıldı. Fuarın açılışında konuşan Bakan Fikri Işık, her yıl büyüyen kitap fuarının bu yıl da büyük etkinliklerle buluşacağını söyledi.

 

Bakan Fikri Işık, "Fuarımız artık bölgesel nitelik kazanarak Doğu Marmara´yı da kapsayacak. Bu yılın onur konuğu, Yedi Güzel Adam’dan biri olan yazar Nuri Pakdil. Fikirleriyle bizlere yol gösteren isimlerle kitap fuarında buluşmak bizim için çok güzel olacak" dedi.

 

Yeğitek, 7. Kocaeli Kitap Fuarı’nda

 

7. Kocaeli Kitap Fuarı’na Millî Eğitim Bakanlığını temsilen Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü katıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Millî Eğitim Bakanlığı standımızı ziyaret etti.

 

Bakan Fikri Işık ve beraberindeki heyet, Eğitimde Fatih Projesi örnek sınıfında etkileşimli tahtada anlatılan 9. sınıf matematik dersinin işlenişini öğrencilerle birlikte izledi. Işık, matematik dersinde anlatılan konunun günlük hayattan örnekler verilerek işlenmesinin önemine değindi. Ziyaretçilere Eğitimde Fatih Projesi ve EBA tanıtım faaliyetleri hakkında anket yapılarak onların proje hakkındaki soruları cevaplandırıldı. İzmit Merkez İlçe Kaymakamı Ersin EMİROĞLU ve eşi standımızı ziyaret ederek bilgi yarışması etkinliğimize katıldılar.

En İyi TV Dizisi Diriliş-Ertuğrul

 

Törende, onur konuğu olan yazar Nuri Pakdil konuşma yaptı. Mektup yazmayı çok sevdiğini belirten Pakdil, katılımcılara adresini vererek onlardan kendisine mektup yazmalarını istedi ve bu mektuplara en kısa zamanda cevap yazacağını ifade etti.

 

Açılış gününde üniversite öğrencilerinin oylarıyla 2015 yılının en iyi TV dizisi seçilen Diriliş-Ertuğrul dizisinin yapımcı, yönetmen ve oyuncularına da yılın en iyi dizisi ödülü verildi. Saat 11.00´deki törene, Diriliş-Ertuğrul dizisinin Yapımcısı Mehmet Bozdağ, Yönetmeni Metin Günay ile dizide İbn-i Arabi´yi canlandıran Osman Soykut, Derviş´i canlandıran Gökhan Karacık, Hayme Ana´yı oynayan Hülya Darcan, Gökçe Hatun´u canlandıran Burcu Kıratlı katıldı.

 

Güncel Konulara İlişkin Konferanslar

 

Magazin Gazetecileri Derneği ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi iş birliğiyle Kocaeli Kitap Fuarı´nda "Karikatür, Mizah, Toplum ve Kitap", "Kadın ve Şiddet; Okumalı mı? Okumamalı mı?", "İş´te Kitap: İş Yaşamı Üzerine Okumanın Etkileri", "Yeni Medya Düzeni; Dijital Çağ" konularında konferanslar düzenlenecek.

 

Yüzlerce Seçkin Yazar Fuarda

 

Fuarda; Nuri Pakdil, Sadık Yalsızuçanlar, Ayşe Kulin, Rasim Özdenören, Ahmet Taşgetiren, Ahmet Şimşirgil, Mustafa Armağan, Uğur Koşar, Hilmi Yavuz, Nihat Ergün, Hanefi Avcı, Hayati İnanç, Canan Karatay, Bejan Matur, Engin Noyan, Sevda Türküsev, Sunay Akın, Talha Uğurluel, Senai Demirci, Yusuf Kaplan, Yavuz Bahadıroğlu, Mehmet Ali Bulut, Balçiçek İlter, Bülent Akyürek, Ceyhun Yılmaz, Erdal Demirkıran, İbrahim Tenekeci, Kahraman Tazeoğlu, Zahide Yetiş, Ahmet Ümit, Abdurrahman Dilipak, Doğan Cüceloğlu, İsmail KıIıçarslan, Kadir Mısıroğlu, Sibel Eraslan gibi yüzlerce seçkin yazar okurlarıyla buluşacak.

 

16-24 Mayıs tarihleri arasında açık kalacak fuar, bu yıl 350 yayınevi, 42 sahaf, 67 STK ve 450 etkinlikle 30 bin metrekarelik alanda kitapseverlerini ağırlayacak. Fuar, her gün 10.30 ile 21.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

 

 

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle / ANKARA - 0 (312) 296 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.